YOGA FESTİVALİ – KAZDAĞLARI FESTİVAL CENNETİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

YOGA FESTİVALİ – KAZDAĞLARI FESTİVAL CENNETİ

 

 

Uluslararası Yoga Federasyonu ve Yoga Academy’nin Kazdağları Ramada Resort otelde organize ettiği Uluslararası Yoga Festivali 22 ekim 2016 cumartesi günü başladı. Festival saat 11,00’de danslarla açıldı. Türkiye’nin her yöresinden katılan Yogaseverlerin yanısıra, Amerika, Fransa, İngiltere, İspanya, Japonya gibi yurtdışından gelenler dikkat çekti. Cumartesi ve pazar devam edecek olan festivale günübirlik Kazdağları ve çevresinden gelen katılımcılarla birlikte  300 kişinin iştirak ettiği belirtildi.

 

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf, Orijinal Yoga Sistemi uyguladıklarını, doğada 10 yıla yakın süredir her ay düzenledikleri Yoga Festivalleri ile ilklere imza attıklarını, yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce katılımcı ile her ay buluştuklarını belirtti.  Kazdağları bir Festival Cenneti, güzel doğasında Ramada Resort otelin içten evsahipliğinde Çakra, Konsantrasyon, Meditasyon, Gevşeme, Nefes çalışmaları yapılacağını açıkladı. Manaf, Çakralar (enerji merkezleri) hakkında bilgi de verdi. Vücudumuzda 7 ana Çakra merkezi vardır. Burada iki gün boyunca 4 Çakra çalışması yapacağız. Sırasıyla Kök Çakra (özgüven), Pelvis Çakra (yaratıcılık), Karın Çakrası (kararlılık) ve Göğüs Çakrası (sevgi merhamet) fonksiyonlarını geliştiren çok özel teknikler uygulayacağız. Bu çalışmalar, kış aylarına yaklaşırken öncelikle nezleden gribe vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir,  kansere, kalp rahatsızlıklarına, depresyona çok iyi gelir , önce sağlığa destek olur. Yoga sağlıklı bir spordur, ömür boyu yapılabilir,  her yaştan katılımcılarımız var. Festivalin teması ise Coşkuya Katıl, içindeki coşkuyu ortaya çıkar, Yoga çalışmaları sayesinde coşku ile buluşacağız dedi.

 

Yoganın faydalarını Uluslararası Festivaller ile Türkiye’den tüm dünyaya açıklıyoruz. Tüm dünyadaki Yogaseverleri Kazdağları’na Türkiye’nin güzel doğal yörelerinde Yoga yapmaya bekliyoruz ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.