" />
USD
3,6854
EURO
4,3285
ALTIN
151,7127

YOGA FESTİVALİ – KAZDAĞLARI FESTİVAL CENNETİ

    Uluslararası Yoga Federasyonu ve Yoga Academy’nin Kazdağları Ramada Resort otelde organize ettiği Uluslararası Yoga Festivali 22 ekim 2016 cumartesi günü başladı. Festival saat 11,00’de danslarla açıldı. Türkiye’nin her yöresinden katılan Yogaseverlerin yanısıra, Amerika, Fransa, İngiltere, İspanya, Japonya gibi yurtdışından gelenler dikkat çekti. Cumartesi ve pazar devam edecek olan festivale günübirlik Kazdağları ve çevresinden […]

YOGA FESTİVALİ – KAZDAĞLARI FESTİVAL CENNETİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

 

Uluslararası Yoga Federasyonu ve Yoga Academy’nin Kazdağları Ramada Resort otelde organize ettiği Uluslararası Yoga Festivali 22 ekim 2016 cumartesi günü başladı. Festival saat 11,00’de danslarla açıldı. Türkiye’nin her yöresinden katılan Yogaseverlerin yanısıra, Amerika, Fransa, İngiltere, İspanya, Japonya gibi yurtdışından gelenler dikkat çekti. Cumartesi ve pazar devam edecek olan festivale günübirlik Kazdağları ve çevresinden gelen katılımcılarla birlikte  300 kişinin iştirak ettiği belirtildi.

 

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf, Orijinal Yoga Sistemi uyguladıklarını, doğada 10 yıla yakın süredir her ay düzenledikleri Yoga Festivalleri ile ilklere imza attıklarını, yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce katılımcı ile her ay buluştuklarını belirtti.  Kazdağları bir Festival Cenneti, güzel doğasında Ramada Resort otelin içten evsahipliğinde Çakra, Konsantrasyon, Meditasyon, Gevşeme, Nefes çalışmaları yapılacağını açıkladı. Manaf, Çakralar (enerji merkezleri) hakkında bilgi de verdi. Vücudumuzda 7 ana Çakra merkezi vardır. Burada iki gün boyunca 4 Çakra çalışması yapacağız. Sırasıyla Kök Çakra (özgüven), Pelvis Çakra (yaratıcılık), Karın Çakrası (kararlılık) ve Göğüs Çakrası (sevgi merhamet) fonksiyonlarını geliştiren çok özel teknikler uygulayacağız. Bu çalışmalar, kış aylarına yaklaşırken öncelikle nezleden gribe vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir,  kansere, kalp rahatsızlıklarına, depresyona çok iyi gelir , önce sağlığa destek olur. Yoga sağlıklı bir spordur, ömür boyu yapılabilir,  her yaştan katılımcılarımız var. Festivalin teması ise Coşkuya Katıl, içindeki coşkuyu ortaya çıkar, Yoga çalışmaları sayesinde coşku ile buluşacağız dedi.

 

Yoganın faydalarını Uluslararası Festivaller ile Türkiye’den tüm dünyaya açıklıyoruz. Tüm dünyadaki Yogaseverleri Kazdağları’na Türkiye’nin güzel doğal yörelerinde Yoga yapmaya bekliyoruz ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.