ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ ÖĞRETMENLERİ NORVEÇ’TE

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ ÖĞRETMENLERİ NORVEÇ’TE

 

Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi öğretmenlerinden, Tarih öğretmeni Ayşe BİLGİÇ, İngilizce öğretmeni Fatma SARIYILDIZ ve Matematik öğretmeni Erdem SARIYILDIZ KA2 VET stratejik partnership kapsamında, Norveç’in Trondheim kentinde ‘Dijital Çağda Eğitim’ konulu proje çalışmalarına katıldılar.

İtalya, İspanya, Estonya ve Çek Cumhuriyeti’nden  öğretmenlerin de katıldığı etkinlikte eğitim sistemleri ve derslerdeki uygulamalar konusunda paylaşımlar yapıldı. Ziyaret edilen okulların idari personelleri, okulları ve eğitim sistemleri konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Norveç ziyaretinin en önemli kısmını Norveç’in en büyük üniversitelerinden Bilim ve Teknoloji Üniversitesine ziyaret oluşturdu. Üniversitenin pedagojik formasyon veren bölümünü de ziyaret eden katılımcılar üniversitenin imkanlarını burada hazırlanan ilike,one2 go, kahoot ve ndla gibi uygulamaları gözlemlediler. Katılımcılar projenin asıl hedefi olan flipped class (değiştirilmiş sınıf) örneklerini üniversite personelinin sunumlarını izleyip, inceleme fırsatı buldular. Her grup kendi hazırladığı değiştirilmiş sınıf uygulamalarını paylaşıp, bu paylaşımların eksik ve olumlu yanlarını değerlendirip, fikir alış verişinde bulundu. Okulun bu projesi 2018 eğitim öğretim yılına kadar sürecektir.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.