" />
USD
3,6834
EURO
4,3272
ALTIN
151,6076

ADD EDREMİT’TEN CUMHURİYET BALOSU

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk ulusuna armağan ettiği Cumhuriyet Bayramı 93. yıl kutlamaları coşku içinde kutlandı. Edremit Atatürkçü Düşünce Derneği de bu mutlu gün için Cumhuriyet Balosu düzenledi. Akçay Sosyal Tesislerde yapılan Cumhuriyet Balosuna Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, Vatan Partisi İlçe Başkanı İbrahim Baydı, İlçedeki Sivil […]

ADD EDREMİT’TEN CUMHURİYET BALOSU
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk ulusuna armağan ettiği Cumhuriyet Bayramı 93. yıl kutlamaları coşku içinde kutlandı. Edremit Atatürkçü Düşünce Derneği de bu mutlu gün için Cumhuriyet Balosu düzenledi. Akçay Sosyal Tesislerde yapılan Cumhuriyet Balosuna Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, Vatan Partisi İlçe Başkanı İbrahim Baydı, İlçedeki Sivil toplum örgütleri temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Yüksel Eker gecenin önemini belirten bir konuşma yaptı. Eker yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Yoldaşlarım, Cumhuriyetimizin bekçileri Cumhuriyet bayramımızı kutlamaya hoş geldiniz.

Karanlık çağın bitişidir Cumhuriyet, aydınlığın habercisidir, kadının kurtuluşu, gençliğin umududur. Cumhuriyet sessizin sesi güçsüzün gücüdür.

Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare Cumhuriyet idaresidir, diyerek ilan ettiği Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir.

Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu Cumhuriyetin ülkemizde ilan edilişinin 93. Yılını kutluyoruz bugün. Büyük acılarla ve savaşlarla kurulmuş Cumhuriyetimize sahip çıkmak bundan tam 93 yıl önce olduğu gibi her tür zorlukta toplum olarak bir ve beraber olmak bizlere bırakılmış bu en büyük mirasa yani Cumhuriyete karşı en büyük ödevimizdir. Saltanatın ve insanı insana kul olarak gören anlayışın yıkıldığı bu bağımsızlık gününün yıldönümünde, Cumhuriyet kazanımlarını ilelebet korumaya çalışmak ve bu günün coşkusunu yüzyıllar boyunca nesilden nesile aktarmak hepimizin sorumluluğundadır.

Cumhuriyet bu topraklarda özgürlük ve bağımsızlık için, Cumhuriyet bu topraklarda dinimizi, geleneklerimizi hür bir şekilde yaşamak için Cumhuriyet bu vatanda tek sözün millete ait olduğunu cihana duyurmak için verdiğimiz büyük mücadelenin adıdır.

Demokrasinin günden güne eksildiği ülkemizde işte bugün işte bugün kutladığımız bu bayram tüm bu nedenlerle her zamankinden daha da anlamlı daha da kıvanç dolu, daha da coşkuludur. Bugün sulta rejiminin savunucuları bugün demokrasinin değil diktatörlüğün yandaşları olanlar halka rağmen tek egemen benim diye nağra atanlar, bilmelidir ki bizler bundan 93 yıl önce bu topraklarda verdiği mücadelenin simgesi al bayrağımızın gerçek sahibiyiz. Bu ülkede ne dün ne de bugün kimsenin kölesi olmayı kabul etmedi etmeyecektir.

Kıymetli misafirler,

Demokrasinin, Cumhuriyetin, özgürlüğün hüküm sürdüğü daha nice aydınlık coşku dolu Cumhuriyet bayramlarını yaşayacak olan bu ülkenin bir evladı olmaktan onur duyduğumuz bu gün de özgürlüğün rejimi olan Cumhuriyet ve Cumhuriyet bayramı kutlamalarını yasaklamaya kalkışanlara en büyük cevabımız işte bu içimizde taşıdığımız Cumhuriyet aşkı olacaktır.

Bizi ayrıştırmak isteyenlere inat Mustafa Kemal gibi düşünerek inadına birleşeceğiz inadına bu ülkeyi böldürmeyeceğiz.

Sözlerime son vermeden önce Türkiye Cumhuriyetini kurup bizlere armağan eden M.Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını ve Cumhuriyeti korumak için canlarını feda eden şehitlerimizi saygı ile anıyor Allahtan rahmet diliyoruz.

CUMHURİYETİMİZİN 93. YILI KUTLU OLSUN

YAŞASIN CUMHURİYET.”

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.