" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

  Atatürk’ün Türk Ulusuna armağan ettiği Cumhuriyetin 93. yıldönümü Küçükkuyu’da coşkuyla kutlandı. Bayram dolayısıyla düzenlenen törenler çok sayıda vatandaşın katılması ile gerçekleşti.   Küçükkuyu’daki ilk tören İlkokul, Ortaokul ve Lisenin katılımı ile Fernur Sözen Ortaokulunda gerçekleştirildi. Çok sayıda vatandaşında izlediği bayram program cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve cumhuriyetin kurulmasında emeği geçen şehitlerimizin […]

Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Atatürk’ün Türk Ulusuna armağan ettiği Cumhuriyetin 93. yıldönümü Küçükkuyu’da coşkuyla kutlandı. Bayram dolayısıyla düzenlenen törenler çok sayıda vatandaşın katılması ile gerçekleşti.

 

Küçükkuyu’daki ilk tören İlkokul, Ortaokul ve Lisenin katılımı ile Fernur Sözen Ortaokulunda gerçekleştirildi. Çok sayıda vatandaşında izlediği bayram program cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve cumhuriyetin kurulmasında emeği geçen şehitlerimizin anısına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Fernur Sözen Ortaokulu Müdürü Halil Şahin bir konuşma yaptı. Daha sonra 8/B sınıfı öğrencisi Mertcan Tuncer, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Program Atatürk ve Cumhuriyet konulu şiirlerin okunması ile devam etti. Program sonunda Cumhuriyet konulu yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

 

Küçükkuyu’da çelenk koyma töreni Atatürk Anıtı önünde saat 11:00’da yapıldı. Tören saygı ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan ve diğer parti ve Sivil Toplum Kuruluşları çelenklerini sundu. Burada günün anlam ve önemini belirten konuşmayı da ADD Küçükkuyu Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerinden Temel Bilgili yaptı. Liman içindeki çelenk koyma törenine çok sayıda vatandaş iştirak ederek Cumhuriyet Bayramı coşkusuna eşlik ettiler. Küçükkuyu Belediye Başkanlığı yönetimindeki bir başka kutlama ise amfi tiyatroda gerçekleştirildi. Amfi tiyatrodaki tören Atatürk ve silah arkadaşları anısına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerinin önemine ilişkin yaptığı konuşma büyük alkış aldı. Başkanın konuşmasının ardından gerçekleştirilen havai fişek gösterisi ilgi ve hayranlıkla izlendi. Ardından sahneye çıkan sanatçı Nev ve orkestrası Küçükkuyululara adeta bir müzik ziyafeti çekti. Nev söylediği şarkılarla Cumhuriyet coşkusuna ayrı bir coşku kattı. Konserin sonunda belediye başkanı Cengiz Balkan, Nev, orkestra arkadaşları ve halkın birlikte söyledikleri Onuncu Yıl Marşı ile yer yerinden oynadı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.