EDREMİT TİCARET ODASI 4. ULUSLARARASI ANTALYA COĞRAFİ İŞARETLER SEMİNERİNE KATILDI !

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

EDREMİT TİCARET ODASI 4. ULUSLARARASI ANTALYA COĞRAFİ İŞARETLER SEMİNERİNE KATILDI !

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) desteği ile Antalya’da düzenlenen 4. Uluslararası Coğrafi İşaretler Semineri’ne ETO adına Yönetim Kurulu Başkanımız Coşkun Salon, Meclis üyemiz Yurt Yıldırım ve Genel Sekreterimiz Recep Akgün, İlçe Tarım Müdürü Recep Özbudak ve İlçe Tarım Personeli-Coğrafi İşaret Komisyon Üyesi Bülent Coşar  katıldı.

 

Seminerin açılışında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Karakuş, Türk Patent Enstitüsü Markalar Daire Başkanı Elif Betül Akın, Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler(YÜciTA) Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, ortak paydaşlar, akademisyenler, oda-borsa temsilcileri ve çok sayıda davetli yer aldı.

Yerli ve yabancı akademisyenlerin yer aldığı oturumlarda ; Jean-Paul Pellisier Coğrafi İşaretlerde Ulusal Yönetişim-Türkiye/Fransa örneği hakkında , Abdelwahed el Aazoum Coğrafi İşaretlerde Uygulama ve Sorunlar hakkında, Branka Tome ise Coğrafi İşaretlerde İkili Anlaşmalar hakkında bilgiler verdi.

YÜciTa Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu coğrafi işaretlerin ülkemiz, üreticimiz ve doğal kaynaklarımız için önemini vurgulayarak Türkiye genelinde yaklaşık 3000 yöresel ürün olduğundan bahsetti.

 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel ise coğrafi işaretin refah, kalkınma ve zenginlikle eşdeğer olduğunu belirterek ; 6 Ağustos 2017’de tüm yöresel ürünlerin raflarda yer alması zorunlu olacak dedi.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.