" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

MİLLETVEKİLİ OK ; SÖZLÜ SORU İLE FETÖNÜN SORU ÇALMASI AYNIDIR.

MHP Balıkesir Milletvekili İsmail Ok: Dün soruları çalarak emek hırsızlığı yapan hain  FETÖ, çocukların geleceğini kararttı. Peki şimdi bu yapılan sözlü sınav nedir? Bu sözlü sınav, emek hırsızlığına yasal kılıf uydurmaktır. MHP’li Ok, öğretmen atamalarında ilk kez yapılan sözlü sınavları eleştirdi. Bu sözlü sınavların bilimsellik, hukuk ve adelet ten uzak olduğuna değinen Ok, “Sözlü sınav […]

MİLLETVEKİLİ OK ; SÖZLÜ SORU İLE FETÖNÜN SORU ÇALMASI AYNIDIR.
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

MHP Balıkesir Milletvekili İsmail Ok: Dün soruları çalarak emek hırsızlığı yapan hain  FETÖ, çocukların geleceğini kararttı. Peki şimdi bu yapılan sözlü sınav nedir? Bu sözlü sınav, emek hırsızlığına yasal kılıf uydurmaktır.

MHP’li Ok, öğretmen atamalarında ilk kez yapılan sözlü sınavları eleştirdi.

Bu sözlü sınavların bilimsellik, hukuk ve adelet ten uzak olduğuna değinen Ok, “Sözlü sınav denildiğinde vatandaşların aklına tek bir şey geliyor; o da torpil. Sözlü sınav eşittir torpil. Dün soruları çalarak emek hırsızlığı yapan hain FETÖ, çocukların geleceğini kararttı. Peki şimdi bu yapılan sözlü sınav nedir? Bu sözlü sınav, emek hırsızlığına yasal kılıf uydurmaktır. Göz bebeğimiz gençlerimizin ve ailelerinin maddi manevi emeklerinin çalınmasına kanuni kılıf uydursanız da, yaptığınız emek hızsız lığıdır. Bu haksız, hukuksuz olarak uygulanan sözlü sınav derhal kaldırılmalı, emek hırsızlığına son verilmeli ve öğretmen adaylarının atamaları alın teri ile aldıkları KPSS puanlarına göre yapılmalıdır” dedi.

 

UTANMASALAR MECLİSİ KAPATACAKLAR

Hükümetin  Üniversitelerde rektör ataması ve öğretmenlik atmaları hakkında yeni çıkarmış oldu KHK yı eleştiren MHP Balıkesir Milletvekili İsmail OK’’ Ne güzel bir demokrasi. Kendin çal kendin oyna. Utanmasalar TBMM’yi kapatacaklar. Zaten şu anda Meclisin yetkileri Hükümet tarafından gasp edilmiş durumda, KHK’larla istedikleri kanunları çıkarıyorlar. Meclis devre dışı olduğuna göre; Meclis tatil edilsin, milletvekilleri ücretsiz izne ayrılsın, böylece ekonomi rahat eder’’ dedi. İsmail Ok, sözlü sınavların da kaldırılması ve atamaların KPSS ile yapılmasını istedi.

OK ‘’TERÖR ÖRGÜTÜ VE UZANTILARIYLA MÜCADELE EDİLMELİ AMA ‘’

Konuşmasında, “Cumhuriyet Gazetesine yönelik operasyona” da değinen Ok, şöyle devam etti:

“Bizler, terör örgütü ve uzantıları ile mücadele edilmesi ve bu mücadele esnasında hassasiyet gösterilmesi gerektiğine inanıyoruz. FETÖ terör örgütü yapılanması ile uzun yıllardır mücadele ettiğini bildiğimiz isimlerin, FETÖ operasyonu adı altında gözaltına alınması, olsa olsa FETÖ soruşturmalarını sulandırmak olur. Bu operasyonlar, sağduyu sahibi insanlarda olduğu gibi bizim de kafamızda soru işaretlerine neden olmuştur” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.