" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

KIZILAY HAFTASI EDREMİT’TE BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANIYOR

    Her yıl 29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay haftası ilçemizde de etkinliklerle kutlanıyor ve yaşatılıyor. Özellikle bu yıl Kızılay gençlik kollarımızın da katkılarıyla Türk Kızılay’ı bölgede toplumsal duyarlılığı arttırmayı hedefliyor.   Türk Kızılay’ı Edremit şubesi başkanı Sayın Necati Uytun Kızılay haftasının önemine dikkat çekerek yapmış olduğu basın açıklamasında,” Kızılay’ın sınırları aşan […]

KIZILAY HAFTASI EDREMİT’TE BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANIYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

 

Her yıl 29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay haftası ilçemizde de etkinliklerle kutlanıyor ve yaşatılıyor. Özellikle bu yıl Kızılay gençlik kollarımızın da katkılarıyla Türk Kızılay’ı bölgede toplumsal duyarlılığı arttırmayı hedefliyor.

 

Türk Kızılay’ı Edremit şubesi başkanı Sayın Necati Uytun Kızılay haftasının önemine dikkat çekerek yapmış olduğu basın açıklamasında,” Kızılay’ın sınırları aşan özverisi,yardımı,gösterdikleri ilgi alaka ve dayanışmanın hiçbir dil,din,ırk ayrımı gözetmeksizin gerçekleştirmesi,mağdur duruma düşmüş her ferdin ve topluluğun elinden sevgiyle tutması ve yaralarını sarması;bunu da Türk Kızılay’ımızın vizyon ve misyonunun ilkelerinin doğrultusunda beklentilerin üstünde bir çabayla ortaya konduğunu,halkımızla paylaşmaktan onur duymaktayım. Hem felaket anlarında, hem de ülkemizin ve bilhassa komşu ülkelerin zor günlerinde büyük destek olan Türk Kızılay’ı sadece bir yardım kuruluşu olmakla kalmamış ,toplumumuzun büyük desteğiyle de dünya çapında Sosyal Dayanışma anlayışının yegane temsilcisi olmuştur” dedi. Başkanımız Uytun, ayrıca “Kızılay haftasının gençlerimizle ve vatandaşlarımızla iç iç, beraberlik içinde, ele ele vererek,yapılacak proje ve girişimlerin örgütlenmesi gerektiğini ve bu konuda bilhassa gençlerin eğitimiyle ilgilenen öğretmenlerimiz,öğrenci arkadaşlarımız okullarımızdaki girişimleriyle gerçekleştirdikleri, Kızılay’ın varoluş sebebini aktaran,yaşatan eylemleri ve bilinçlendirme çalışmalarını gönülden destekliyorum”diyerek toplumsal sorumluluğunun önemine dikkat çekmiştir. Türk Kızılay Edremit Şube başkanı Necati Uytun son olarak;” Yönetim Kurulumuz ve değerli ekibim adına;saygıdeğer Edremit halkına ve tüm vatandaşlara yaptıkları yardımlar,bağışlar,gösterdikleri ilgi ve dayanışmaya içtenlikle teşekkürlerimi eder,şükranlarımı sunarım” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.