" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BELEDİYE MECLİSİ KASIM AYI OLAĞAN TOPLANTISI YAPILDI

Burhaniye Belediyesi 2016 yılı Kasım ayı toplantısı 26 gündem maddesi görüşülmek üzere Belediye meclis salonunda yapıldı. Meclis toplantısında gündemin ilk maddeleri olan ve başkana borçlanma yetkisi istenen birçok madde plan bütçe komisyonuna gönderildi. 2017 gelir gider bütçesi oy birliği ile kabul edilirken,  özel kalem ve basın halkla ilişkiler müdürlüğünün yüksek miktarda yaptığı harcamalar dikkat çekti. […]

BELEDİYE MECLİSİ KASIM AYI OLAĞAN TOPLANTISI YAPILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye Belediyesi 2016 yılı Kasım ayı toplantısı 26 gündem maddesi görüşülmek üzere Belediye meclis salonunda yapıldı.

Meclis toplantısında gündemin ilk maddeleri olan ve başkana borçlanma yetkisi istenen birçok madde plan bütçe komisyonuna gönderildi. 2017 gelir gider bütçesi oy birliği ile kabul edilirken,  özel kalem ve basın halkla ilişkiler müdürlüğünün yüksek miktarda yaptığı harcamalar dikkat çekti. Plan Bütçe Komisyon raporlarının görüşülmesinin ardından  İmar Komisyonu Raporlarının görüşülerek karara bağlanması bölümünde bazı maddelerde gerginlik yaşanırken, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın Yeni Devlet Hastanesi yanında bulunan Sosyal Konut Projesi için 33.000 metrekare arsanın hazırlanan proje çerçevesinde kat karşılığı verilmesi isteğine CHP gurubu karşı çıktı. Yapılan oylamada projenin İmar Komisyonuna gönderilmesi oy birliği ile kabul edildi. Ahmet Akın Kültür Merkezi arkasına yapılması düşünülen konut projesi konusunda CHP Grubu ile Uysal’ın tartışması toplantıya damga vurdu. Belediye Başkanı Uysal,  burada yapılması planlanan konutların orta gelirli vatandaşlara hitap edeceğini söyleyerek projeye destek istedi. CHP Grubu ise bu proje orada bulunan mevcut otoparkı yok edeceği gerekçesi ile projenin daha iyi düşünülmesi ve karınca deresine yapılacak beton kanal sonrası bur alanda belediyenin yer kazanacağını belirterek bu gündem maddesin geri çekilmesi teklifine,  Uysal komisyonlara gönderilim dedi. CHP Grup Başkan vekili olan Levent Acartabak hangi komisyona göndereceğiz sorusuna Başkan Uysal hepsine demesi sonucu salonda gülüşmelere neden oldu.  Yapılan oylama sonucu CHP nin ret oylarına karşılık,  MHP grubunun desteğini alan Uysal bu gündem maddesini İmar komisyonuna gönderdi. Öğretmenler Mahallesi, İskele Mahallesi ve Hürriyet Mahallesi sınırlarının yeniden belirlenmesi çalışması yapan komisyon vatandaşların sıkıntı yaşadığı bir konuyu titizlikle yaptığı çalışma sonucu çözüme ulaştırırken,  bu 3 mahallenin sınırlar E 87 Karayolu baz alınarak yeniden düzenlenmesi oy birliği ile kabul edildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra verilen yazılı önergelere geçildi. Bu önergelerden biri Başbuğ Alparslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu isimlerinin iki bulvara verilmesi CHP lilerin ret oylarına karşı, AKP ve MHP oyları ile kabul edildi. CHP İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Tarık Erdil, sözlü önergesinde iptal edilen ve Belediyeyi yaklaşık olarak 15.000 TL zarara uğratan hizmet alımı ihalesinin neden iptal edildiği konusu ile, CHP Meclis Üyesi Ayşe Nazmiye Binnur Dikmen Başkan hakkında yaklaşık olarak 6 ay önce verilen gensoru ile ilgili Başkan Uysal’ın henüz bir açıklama yapmadığı ve ne zaman yapacağı önergelerine, Başkan Uysal bu sözlü önergelere yazılı olarak cevap vereceğim dedi. Gündemin son maddesi Aralık ayı meclis toplantısın tarihinin belirlenmesi ile sona erdi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.