" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ÇANCI; İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ İÇİN ÇÖZÜM SÖZÜ ALINDI

Geçtiğimiz Cuma günü bir dizi resmi temas ve Sanayi Tesislerinin Açılış törenleri için Balıkesir’e gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr.Faruk ÖZLÜ’ye Burhaniye Zeytin İhtisas Sanayi Bölgesinin sorunları anlatıldı. Balıkesir’e Cuma günü gelen Bakan ÖZLÜ, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi ziyaretlerinden sonra Şehit evine taziye ziyaretinde bulundu. Daha sonra Balıkesir Sanayi Odasını da ziyaret eden Bakan […]

ÇANCI; İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ İÇİN ÇÖZÜM SÖZÜ ALINDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Geçtiğimiz Cuma günü bir dizi resmi temas ve Sanayi Tesislerinin Açılış törenleri için Balıkesir’e gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr.Faruk ÖZLÜ’ye Burhaniye Zeytin İhtisas Sanayi Bölgesinin sorunları anlatıldı.

Balıkesir’e Cuma günü gelen Bakan ÖZLÜ, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi ziyaretlerinden sonra Şehit evine taziye ziyaretinde bulundu. Daha sonra Balıkesir Sanayi Odasını da ziyaret eden Bakan ÖZLÜ, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde 4 adet tesisin açılışını yaptı. Bakan ÖZLÜ, açılış töreninde yaptığı konuşmada ; bu tesislerde yaklaşık 10 bin kişinin istihdam edileceği belirterek , Organize Sanayi Bölgelerinin kurulmalarına ve gelişmelerine hükümet olarak her zaman destek verdiklerini belirtti. 2002 yılında KOSGEB’e teşvik amaçlı  Balıkesir genelinde hiçbir başvuru yapılmamış iken 2015 yılında 800 ‘e yakın projenin destek talebi için başvuruda bulunulduğunu belirtti. Balıkesir ilinin 2015 yılında 510 milyon Dolar ihracat yaptığını , Balıkesir ilinin ihracat hedefinin 1 milyar Dolar olduğunu ve bu hedefe en kısa sürede ulaşılacağına inancının tam olduğunu belirtti.  Sanayi Bölgesi açılışlarından sonra Balıkesir İl Başkanlığı’na da bir ziyaret yapan Bakan Özlü, burada partililer ile görüştü.

Balıkesir Ak Parti İl Başkanlığı binasında, Burhaniye Belediye Meclisi AK Parti Grubu Başkanvekili ve Burhaniye Zeytin İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis heyeti üyesi İsmail ÇANCI, Bakan ÖZLÜ’den , Organize Sanayi Bölgesi için destek talebinde bulundu. ÇANCI, Burhaniye Organize Sanayi Bölgeleri yönetmeliğinde belirtilen , parsel büyüklükleri bazında minimum %25 olan yapılaşma alt sınırının , özellikle Zeytin ve Zeytinyağı İhtisas Sanayi Bölgelerinde %5 olarak değiştirilmesini talep etti. Çancı, Yapılaşma alt sınırının %5 olarak değiştirilmesinin Zeytin ve Zeytinyağı İhtisas Sanayi Bölgelerinde yapılacak Zeytinyağı ve Zeytin tesislerinin, Avrupa Birliği fonlarından teşvik ve hibe desteği alabilecek standartlara kavuşturulabileceğini Bakan Bey’e bizzat ilettiğini,ayrıca konu hakkında Ak Parti Bölge milletvekillerinin tam desteğini aldıklarını belirtti.  Çancı, Bakan Bey’e ilettiği konunun Bakan Bey tarafından bizzat not alınarak, Ankara’ya döndüğünde özellikle ilgileneceğini ve bu düzenlemenin bir an evvel yapılması için gerekli çalışmaları yapacağının sözünü aldığını belirtti.

Bakan Özlü, Ak Parti İl Başkanlığı ziyaretinden sonra Balıkesir Sanayi Odası tarafından Asya Termal Otel ‘de şerefine verilen yemeğe katıldı. Burada da Sanayiciler’in sorunlarını dinleyen Bakan ÖZLÜ, yemek sonrası Balıkesir’de davetli olduğu bir düğüne katılarak Karayolu ile Ankara’ya döndü.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.