" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ED-BEL GENEL MÜDÜRÜ İBRAHİM YAKIN : ‘’ÇALIŞANI ONORE ETMEK İŞ VERİMİNİ ARTTIRIR’’

  Ed-Bel’i bataktan kurtarıp kâra geçiren, Ed-Bel’e adeta kabul değiştirten genel müdür İbrahim YAKIN ‘’Çalışan personeli takdir etmek, ödüllendirmek iş hacmini, iş gücünü ve verimi arttırır. Bizim işletmelerde ‘ölü sezon’ diye bir kavram yok. Hem borçlarımızı, hemde çalışanın aylıklarını günü gününe ödüyor, kâra geçiyoruz. İşletmelerimiz de aksayan bir taraf olursa hemen oraya yönelip onarıyor, gerekeni […]

ED-BEL GENEL MÜDÜRÜ İBRAHİM YAKIN : ‘’ÇALIŞANI ONORE ETMEK İŞ VERİMİNİ ARTTIRIR’’
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Ed-Bel’i bataktan kurtarıp kâra geçiren, Ed-Bel’e adeta kabul değiştirten genel müdür İbrahim YAKIN ‘’Çalışan personeli takdir etmek, ödüllendirmek iş hacmini, iş gücünü ve verimi arttırır. Bizim işletmelerde ‘ölü sezon’ diye bir kavram yok. Hem borçlarımızı, hemde çalışanın aylıklarını günü gününe ödüyor, kâra geçiyoruz. İşletmelerimiz de aksayan bir taraf olursa hemen oraya yönelip onarıyor, gerekeni yapıyoruz. İşçilerimizin çalıştıkları kurumlarımızı kendi işleri gibi görmelerini sağlıyor, zaman zaman da başarı belgeleri veriyoruz. Geçtiğimiz ay içerisinde başarılı işletmelerimizden Akçam Otel’de yaptığımız denetimde mutfağın temizliği, düzeni ve hijyeninin çok iyi olduğunu tespit ederek baş aşçı Mehmet İLBEYCİ, aşçılar Mehmet DÜZÇAM, Cemil AKMAN, personel Ergin BACAK’a takdir belgesi verdik’’ dedi.

 

Bu arada ayrıca mutfağın düzeni, nefis tatları, açık büfesi yanında restoranın garsonları Samet, Özgür, Yasin, kasiyer Gökay’ın da müşteriye hizmeti ve çalışmalarından da memnunluk duyduğunu belirten müdür YAKIN ‘’Personel ne kadar iyi çalışırsa kendi puanlarını arttırır, takdir görür. Onun için kendilerini daima geliştirmeleri, performanslarını arttırmaları yararlarına olur’’ dedi.

 

 

AZ ŞEKERLİ ÇOK ŞEKERLİ BALLAR…

 

Şarküterilerde marketlerde pazarlarda kavanoz kavanoz süzme, kutu kutu petek ballar. Fiyatları da farklı farklı.

 

Geçen Havran’a gitmiştim. Pazardan petek bal aldım. Ve defalarca sordum ‘’Çam balı mı? Hakiki mi?’’ diye. Yanıt ‘’Evet, evet’’ oldu. Tadına dahi bakmadan aldım geldim 1 kilo. Ertesi sabah kahvaltı da baktık hiç bal tadı yok. Şüphelendik kendimiz tahlil ettik. Formülü kolay; sabit kalemi bala batırıyorsa beyaz kâğıda boyası çıkarsa bal sahte, kalem yazmazsa; bal gerçek. Ve ben sahte bal almışım.

 

Bu hafta geri götürdüm, hiç itirazsız hemen iade. ‘’Kendimin değil komşumun’’ falan gibi laflar. Yani sessizce hallettik. Daha sonra bir başka balcıya sordum ‘’Az şekerli, çok şekerlisi var. Görünümünden belli olmaz, çok rahat yanılırsın’’ dedi.

 

Evet görünüşleri çok güzel albenileri var. Eee vatandaş şimdi böyle aldatılmaya devam mı? Gıda tarım mı zabıta mı bunları kim kontrol edip tahlil edecek? Bir belediye görevlisine sordum ‘’Bizim işimiz değil. Gıda Tarım numune alıp tahlil edebilir’’ dedi.

 

İşte buyrun size ihbar. Tahlili kolay. Bir sabit kalemle işlem tamam. Yakma usulü de var. Hakikisi yanmıyor. Haa bu sadece Havran’a has değil bütün pazarlarda bu tür mallar mevcut. Peyniri tereyağı pek çok gıda maddesi. Denetim kontrol şart. Haydi göreve. Helal gıda herkesin hakkı.

 

 

DEMİR DOĞRAMA USTASI AHMET SARAÇOĞLU

 

Yukarı da yazdım ya Havran’a sahte balı götürmek için gittim. Dönüşte otobüsü kaçırdım. Minibüslerde dolu geçiyor. Ne yapalım otobüsün seferini bekleyeceğim. Durağa doğru yürüyorum. Yolda derken bir genç önümde durdu. Beni tanırmış. Bende tanıdım kendisini, ailesini. ‘’Burhaniye’ye gidiyorum abla. Edremit’e seni bırakayım’’ dedi. Sohbet ede ede geldik. ‘’Beni girişte bırak’’ dedim ‘’Olmaz, ben seni gideceğin yere kadar bırakırım’’ dedi. Daha umut var. İyi insanlar var.

 

Ahmet demir ustası. İki arkadaş kendi dükkânlarını açmışlar. Edremit’te 5. Noter civarı, Mektebim Okulu karşısı. ‘’Demir işin olursa yardımcı olurum abla’’ dedi. Benden de ona bir katkı olur inşallah. Onun için telefonunu yazıyorum. İşiniz düşerse gençlere destek olmak lazım.

 

0541 728 02 62

 

İşin kazancın bol ve hayırlı olsun Ahmet.

 

Bu arada Ahmet’in aracının tavanının Türk Bayrağı ile kaplı olması beni çok duygulandırdı.

YAZI AİLEMİZE BİR BAYAN DAHA KATILDI: ELVEDA

 

Elveda benim kızım gibi. Çok candan, saygılı, sosyal. Ed-Bel tesislerinden Akçay’da ki Edremit Oteli’nin gülen yüzü, müşterilerin gözbebeği. Dağarcığı dolu dolu. Kendisinden gazetemize konuk yazar olarak katılmasını, düşüncelerini, gözlemlerini okuyucularımızla paylaşmasını istedim. Sağolsun beni kırmadı. Bundan böyle onun yazılarını da zevkle okuyacağınızdan eminim. Hoş geldin Elveda’m.

 

Hoşça kalın, sağlıkla kalın.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.