24 KASIM MÜNASEBETİYLE ÖĞRETMENLERE KİTAP HEDİYE EDİLDİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

24 KASIM MÜNASEBETİYLE ÖĞRETMENLERE KİTAP HEDİYE EDİLDİ

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Balıkesir Valiliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından öğretmenler günü münasebetiyle hediye edilmek üzere gönderilen Nurettin Topçu’nun kaleme aldığı “Türkiye’nin Maarif Dâvası” adlı eseri öğretmenlerle buluşturmak üzere Edremit Kadıköy Mehmet Refii Terzioğlu Ortaokulu ve Akçay Yunus Emre İlkokulu’nu ziyaret ettiler.

Okul ziyaretlerinde öğretmenlerle bir araya gelerek kitapları öğretmenlere takdim eden Kaymakam Ali Sırmalı; 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.  Kutsal bir meslek olan öğretmenliğin önemine değinerek “İcra etmekte olduğunuz bu güzel ve mukaddes görevin neticesinde ülkemizi çağdaş ve aydınlık yarınlara taşıyacak olan siz değerli öğretmenlersiniz” dedi. Balıkesir Valiliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilçemizde görev yapmakta olan tüm öğretmenlere hediye edilmek üzere gönderilen Nurettin Topçu’nun kaleme aldığı “Türkiye’nin Maarif Dâvası” adlı kitabın önsözünde Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur öğretmenlere hitap etti. Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, kitabın önsözünde yer alan yazısında “Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmasında en önemli görevi üstlenerek geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın eğitiminde ve yarınlara hazırlanmasında kutsal bir rol alan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü içtenlikle kutlarken, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevleri başında şehit düşen öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise yazısında; “Bir ülkenin gelişmesinde öğretmenlerin ve eğitimcilerin çok önemli bir rolü vardır. Öğretmenlik mesleği kutsal bir meslektir ve hiçbir maddi karşılıkla ölçülemez. Bu mesleğin temeli sevgi ve fedakârlıktır. Fatihler Yavuzlar Mustafa Kemaller gibi birçok emsalsiz tarihi şahsiyeti yetiştirenler hep öğretmenler olmuştur.” diyerek tüm öğretmenlerin 24 Kasım öğretmenler gününü kutladı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.