" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Yoğurt Diyeti

Tombul kadın mutlu kadındır sözü artık tarihe gömüldü. Artık mutlu kadın kendine özenen, sağlıklı beslenen ve kendine verdiği değerden dolayı kilosuna da dikkat eden kadın oldu. Bu yüzden her geçen yıl yeni bir diyet programı karşımıza çıkmaktadır. Özellikle fazla kiloların vücutta bıraktığı hasarın bilinmeye başlandığı son 10 yılda devlet destekli sağlıklı beslenme programları son derece […]

Yoğurt Diyeti
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Tombul kadın mutlu kadındır sözü artık tarihe gömüldü. Artık mutlu kadın kendine özenen, sağlıklı beslenen ve kendine verdiği değerden dolayı kilosuna da dikkat eden kadın oldu. Bu yüzden her geçen yıl yeni bir diyet programı karşımıza çıkmaktadır. Özellikle fazla kiloların vücutta bıraktığı hasarın bilinmeye başlandığı son 10 yılda devlet destekli sağlıklı beslenme programları son derece popüler hale geldi.

Barındırdığı protein ile de sağlıklı kilo vermemize yardımcı olan yoğurt diyeti son zamanlarda sağlıklı kilo vermek isteyen kadın ve ekmeklerin sık sık tercih ettiği bir diyet programı. Her öğün ve ara öğünlerde sadece yoğurt meyve, sebze çorbasının tüketildiği bu diyet, kaslarımıza zarar vermeden sadece yağlarımızı yakmamıza yardımcı oluyor. Bazı kişiler bu diyeti uygularken günde bir öğünlerini probiyotik yoğurt yiyerek geçiriyorlar. Probiyotik yoğurdun etkisi ile daha hızlı çalışan sindirim ve boşaltım sistemimiz vücutta daha fazla yağ birikmesini engelliyor. Bolca tüketilen yoğurt metabolizmayı arındırma işlemini yerine getiriyor. Yoğurt diyetinde, yoğurt ile tüketilen diğer gıdalar da doğal ve herkesin kolayca ulaşabileceği gıdalar olduğun için, toplumun her kesiminden insanın  rahatça uygulayabileceği diyet olma özelliğini de taşıyor.

Aynı zamanda yoğurdun içeriğinde bulunan bol miktarda su vücudumuzdaki ödemi ve rahatsız edici şişkinlikleri de ortadan kaldırıyor. Birçok diyetisyen tarafından tavsiye edilen yoğur diyeti, sabırla uygulayanların da kısa sürede zayıflamalarına yardımcı oluyor. Ancak tüm tek yönlü beslenme diyetlerinde olduğu gibi yoğurt diyetinin de bir haftadan uzun süre yapılması tavsiye edilmiyor.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.