" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BURHANİYE DE GÖRME ENGELLİ ŞEVKİ DEDE HER İŞİNİ KENDİ YAPIYOR

  Burhaniye’de 78 yaşındaki görme engelli Şevki Şevik, her işini kendisi görürken, sevecenliği ve zekasıyla takdir topladı. İlçeye bağlı kırsal Kırtık mahallesinde oturan1 çocuk ve  2 torun sahibi Şevik, kimsenin yardımı olmadan, mahalleye 7 kilometre  uzaklıktaki yaylaya gidebilirken, evinin yakacak odununu da kendisi hazırlıyor. İlçeye 15 kilometre uzaklıktaki Kırtık mahallesinde yaşayan Şevki Şevik, askerliğini bitirdikten […]

BURHANİYE DE GÖRME ENGELLİ ŞEVKİ DEDE HER İŞİNİ KENDİ YAPIYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Burhaniye’de 78 yaşındaki görme engelli Şevki Şevik, her işini kendisi görürken, sevecenliği ve zekasıyla takdir topladı. İlçeye bağlı kırsal Kırtık mahallesinde oturan1 çocuk ve  2 torun sahibi Şevik, kimsenin yardımı olmadan, mahalleye 7 kilometre  uzaklıktaki yaylaya gidebilirken, evinin yakacak odununu da kendisi hazırlıyor.

İlçeye 15 kilometre uzaklıktaki Kırtık mahallesinde yaşayan Şevki Şevik, askerliğini bitirdikten sonra yakalandığı hastalık yüzünden iki gözünü kaybetti, ancak yaşamdan hiç kopmadı. Mahalleden, ilçeye yaya gelebilen, Şevik hayvanlarının çobanlığını yaptı.  Mahalle meydanındaki caminin yanında evi bulunan Şevki Şevik, bütün namazlarını cemaatle kılmaya özen gösterirken, caminin merdivenlerinden de rahatlıkla inip çıkabiliyor. Her işini rahatlıkla yapabilen Şevik, yıllar önce konuştuğu insanları da seslerinden tanıyabiliyor. Hayatı sevdiğini anlatan Şevki Şevik,” Askere gidip geldikten sonra irsi bir hastalık yüzünden iki gözümü kaybettim. Komşularımda yardımcı oluyorlar. Ancak, ben bütün işimi kendim yapmaya çalışıyorum. Mahallemizi ait 7 kilometre uzaklıktaki yaylaya rahatlıkla yaya gidip gelebiliyorum. Yakacak ihtiyacımı ormandan kendim hazırlıyorum. Kimseye yük olmak istemiyorum” dedi. Damadı Nazmi Deniz de, kayınbabasının kimsenin yardımı olmadan hayatını devam ettirebildiğini anlattı.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.