" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

“BU KABUL EDİLEMEZ”

    CHP İlçe Başkanı Yusuf SEL;”küçük çocuğa cinsel tacizde bulunma sapıkların affı düşünülmekte; “BU KABUL EDİLEMEZ”   CHP İlçe Başkanı Yusuf SEL, mecliste bu gün görüşülecek tasarıya tepki göstererek CHP ilçe merkezinde, bir grup partilinin de hazır bulunduğu bir basın toplantısı düzenledi.   Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın da katıldığı basın toplantısında İlçe Başkanı […]

“BU KABUL EDİLEMEZ”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

 

CHP İlçe Başkanı Yusuf SEL;”küçük çocuğa cinsel tacizde bulunma sapıkların affı düşünülmekte;

“BU KABUL EDİLEMEZ”

 

CHP İlçe Başkanı Yusuf SEL, mecliste bu gün görüşülecek tasarıya tepki göstererek CHP ilçe merkezinde, bir grup partilinin de hazır bulunduğu bir basın toplantısı düzenledi.

 

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın da katıldığı basın toplantısında İlçe Başkanı Yusuf Sel ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sel, Basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Ülkemiz gündemi hakkında yapacağımız açıklamalar için düzenlemiş olduğumuz bu toplantıya hepiniz hoş geldiniz.

Öncelikle Siirt Şirvan’ da yaşamını yitiren maden işçilerimize tanrıdan rahmet, yakınlarına ve ulusumuza baş sağlığı dilerim. Taşeron düzeni işyerlerinde ne yazıktır ki acı ve ölümü getirmekte, acılar ve ölümler yaşandıktan sonra ancak önlem almak akla gelmektedir. Soma’dan ders çıkarılmamış olmalı ki yine benzer bir olayda canlar kaybedilmiştir. Bu maden kazasından öte maden cinayetlerine dönmüş durumdadır. Dileriz yeni acılar yaşamayız.

Değerli basın çalışanları. Ülkemiz günden güne bir bilinmezliğe doğru sürüklenmektedir. Bir yandan bir kişinin kişisel talepleri doğrultusunda başkanlık tartışılmakta, diğer yandan tecavüzcüleri koruyan kollayan yaptıklarına af sonucu doğuracak düzenleme gündeme gelmekte, öte yandan ise dışa bağımlı ekonomiyi perişan eden dolar yükselişi durdurulamamaktadır.

Başkanlık hevesinin ülkemizi tek adam diktasına götüreceği apaçık meydanda iken hala bunda ısrar etmenin ne anlamı vardır. Getirilmek istenen düzen yargıyı yürütmeyi ve yasamayı tek elde toplayacaktır. Sadece yüksek yargı organlarına atamanın yarısının Başkan tarafından yapılması, zaten varlığı kuşkulu yargı bağımsızlığının hepten ortadan kalkmasına neden olacaktır. Yarısını Başkanın kalan yarısının da Başkanının partisinin atayacağı hâkimlerin bağımsız karar vermesini düşünmek safdillik olur.

Meclisi fesih yetkisi, Başkanın denetlenememesi, bütün atamaların tek kişi tarafından yapılması tek adam diktası ile sonuçlanacak tehlikeli bir sürecin başlangıcı olacaktır.

Bunlar tartışılırken AKP’li milletvekillerinin vermiş olduğu önerge ülkemizde ve dünyada büyük tepkilere yol açmıştır. Önergeye göre tecavüze uğrayan bir çocuğun tecavüzcüsü ile evlenmesi halinde, tecavüzcü cezadan muaf olacaktır. Bunun için küçüğün rızası aranmaktadır. Rıza göstermek veya göstermemek ergin olmayı gerektirir. Bu nedenle ons ekiz yaş altında olan çocukların velileri veya vasileri vardır. On dört on beş yaşındaki bir çocuğun daha hayatı tanımadan fiil ehliyetine sahip olması düşünülemez. İngiltere’ de on üç yaşından küçük çocuğa cinsel tacizde bulunmanın cezası müebbettir. Bizde ise bu sapıkların affı düşünülmekte, günlerden beri tartışılmaktadır. Bu kabul edilemez bir durumdur. Yasalaşması halinde zaten dibe vurmuş uluslararası saygınlığımız hepten yok olacaktır. Eminim bu konuya yarın hemen bütün demokratik kitle örgütlerinin ve duyarlı vatandaşlarımızın Edremit Cumhuriyet Meydanında öğle saatinde yapacakları basın açıklamasında ayrıntılı yanıt verilecektir.

Ülke bu haldeyken geçtiğimiz günlerde AKP İlçe Başkanı Sayın Metin Örkçü Genel Başkanımızı hedef alan bir takım sözler etti. Sayın Örkçü pek çok AKP yöneticisinden farklı nezaketi ve efendiliği ile merhabamız olan birisidir. Kendisini mahcup etmek istemezdim ama lafa merdiven dayanınca bizim de söylenecek sözlerimiz vardır elbette. Aslında bunlar bizim değil kendi parti yöneticileri ve milletvekillerinin sözleridir. Tarihe not düşmek amacı ile birkaçını burada sıralayarak sözlerime son vereceğim.

Öncelikle PKK – Mit gizli görüşmelerinin bir örneği elimde dilerse kendisine verebilirim.

Recep Tayyip Erdoğan 26 Eylül 2011;”Biz İmralı olsun, Oslo olsun çok açık net, bu adımları attık.”

Recep Tayyip Erdoğan Nisan 2012; “MİT Müsteşarımızı İmralı’ya gönderen benim, Oslo’ ya gönderen benim. O benim sır küpüm.”

Recep Tayyip Erdoğan 17 Eylül 2015; “Çözüm süreci içinde Valilerimiz kendilerine verdiğimiz talimatlar gereği PKK’ ya operasyona yapılmadı. Bu süreçte hazırlık safhasına girdiler, mayın döşeyip bombalar yerleştirildi. Bu terör eylemlerini biz görmezden gelmeye nereye kadar devam edeceğiz.”

Mehmet Metiner AKP Milletvekili 31 Ocak 2014; “Öcalan Türkiye’nin Demokrasisine katkı sağlıyor. Biz KCK’yı paralel devlet olarak görmüyoruz.”

Mehmet Metiner 17 Nisan 2014; “Bağımsız bir Kürdistan için silah kullanabilirsiniz.”

Daha sayayım mı? Unutulmasın 17 – 25 Aralık’ a az kaldı.

Hepinize saygılar sunar katıldığınız için teşekkür ederim.”

 

HÜSEYİN EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.