İŞÇİYE ENFLASYONUN ÜZERİNDE % 8 ZAM

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

İŞÇİYE ENFLASYONUN ÜZERİNDE % 8 ZAM

 

 

Çanakkale’ye bağlı Küçükkuyu Belediyesi’nde çalışan işçileri ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri olumlu sonuçlandı. Belediye işçileri sözleşmeyle toplamda enflasyonun üzerinde artı yüzde 8 zam ve çeşitli sosyal haklarda iyileştirmeler elde etti.

 

 

Küçükkuyu Belediyesi ile Balıkesir Belediye İş Sendikası arasında bir süredir devam eden toplu sözleşme görüşmeleri tamamlandı. Toplamda enflasyonun üzerinde artı yüzde 8 zam hakkının elde edildiği sözleşme Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan ile Belediye İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden arasında atılan imzalar ile neticeye bağlandı.

Toplu sözleşme görüşmelerinin sonuncusunda konuşan Belediye İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden, 2 yıllık toplu iş sözleşmesi imzaladıklarını belirterek “Emek ve emekçinin her zaman yanındayız. Seçildiği günden buyana her toplu iş sözleşmede işçileri mağdur etmeden Belediyenin verebileceği imkanları sonuna kadar kullanan Çanakkale bölgesinde belediye işçileri arasında maaşları en iyi konuma taşıyan Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan’a teşekkür ediyorum. Emekçi dostu Başkan, enflasyonun üzerinde artı 8 zam yaparak çalışanın yüzünü güldürdü. Sosyal yardımlarda ise yüzde 40’a varan artış sağlandı” dedi.

Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan’da “Çalışan işçi ve kardeşlerimle birlikte biz bir aileyiz. Küçükkuyu halkına en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Tabii bunu yaparken kurumumuzun menfaatlerini de düşünmek zorundayız. İmkanlarımız dahilinde işçimize yapabileceğimiz oranda ücretlerinde iyileştirme yaptığımıza inanıyorum. Belediye işçilerimiz başarımızdaki en önemli etkenler. İşçinin alın teri soğumadan vermek lazım. Kendilerine bu sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.