" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BÖYLE ADALET OLUR MU?

Balıkesir CHP Milletvekili Mehmet Tüm bütçe görüşmelerinde Maliye Bakanına soru;”Böyle Adalet olur mu?  Memura % 3, Cumhurbaşkanına % 50 zammın gerekçesi nedir?”   TBMM’de Cumhurbaşkanlığı Bütçesi görüşüldüğü sırada, söz alan CHP Balıkesir Milletvekili ve PM Üyesi Mehmet Tüm, “Memurun maaşı %3 artarken, Cumhurbaşkanının bütçesi hangi gerekçelerle % 50 artırılmıştır” dedi. Maliye Bakanının yanıtlaması istemi ile […]

BÖYLE ADALET OLUR MU?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir CHP Milletvekili Mehmet Tüm bütçe görüşmelerinde Maliye Bakanına soru;”Böyle Adalet olur mu?  Memura % 3, Cumhurbaşkanına % 50 zammın gerekçesi nedir?”

 

TBMM’de Cumhurbaşkanlığı Bütçesi görüşüldüğü sırada, söz alan CHP Balıkesir Milletvekili ve PM Üyesi Mehmet Tüm, “Memurun maaşı %3 artarken, Cumhurbaşkanının bütçesi hangi gerekçelerle % 50 artırılmıştır” dedi. Maliye Bakanının yanıtlaması istemi ile soru yönelten Tüm, şu sorulara yanıt istedi; “Sayın Bakan, Cumhurbaşkanlığı bütçesi 2016’ya göre yüzde 50 artırılarak 648 milyon TL olarak öngörülmüştür. Ayrıca, Cumhurbaşkanının kullandığı örtülü ödenek burada gözükmemektedir. Hükümete sormak istiyorum: Memurun maaşı yüzde 3 artarken, enflasyon ortalaması yüzde 8 civarındayken Cumhurbaşkanı bütçesinin yüzde 50 artırılmasını neye bağlıyorsunuz? Bu artışlar hangi kalemlerde olmuştur? Cumhurbaşkanlığı yıl içerisinde ek ödenek talebinde bulunmuş mudur, bulunmuşsa bu miktar ne kadardır? Cumhurbaşkanlığında çalışan toplam başdanışman sayısı ne kadardır? Cumhurbaşkanlığı bütçesinden maaş alan bir başdanışmanın aylık ücreti nedir? Bunlara yolluk, harcırah, lojman kirası gibi ödemeler yapılmakta mıdır? Başdanışmanların devlete yıllık maliyeti ne kadardır?”

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.