İÇİMİZİ ISITTILAR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

İÇİMİZİ ISITTILAR

 

Güre Musiki ve Kültür Derneği Türk sanat Müziği korosu Edremit Şükrü Tunar Kültür merkezinde gerçekleştirdiği konser ile izleyicilerin içini ısıttı.

Sunuculuğunu Hülya Ölçek Karlı’nın yaptığı koro Şef Ali Osman Çakır’ın yönetiminde Kurdeli Hicazkâr ve Hicaz Makamlarında şarkıları seslendirdiler.

Körfez Emekliler Derneği yönetim kurulu Üyeleri ve koro elamanlarının da izleyici olarak katılarak destek verdikleri konser Başkan Süleyman Kerem’in konuşmasıyla başladı.

Güre Musiki ve Kültür Derneği Başkanı Süleyman Kerem yaptığı açılış konuşmasında; ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı sürece dikkat çekerek; “vatan için şehit olan sivil vatandaşlarımız, askerlerimiz ve polislerimizi rahmetle anıyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Konserimiz için bize maddi ve manevi destek olan başta Belediye Başkanımız Kamil Saka,  olmak üzere tüm kişi ve kurumlara teşekkür ediyorum. Bizi izlemeye gelen siz konuklarımıza iyi dinletiler diliyorum.”dedi.

 

Başkanın konuşmasının ardından Şef Ali Osman Çakır yönetiminde birbirinden güzel eserleri koro ve solo olarak seslendirdiler.

 

Güre Musiki ve Kültür Derneği Türk sanat Müziği korosu şu isimlerden oluştu; Elif Yılmazer,   Nurhayat Metiner, Hülya Ölçek Karlı, Gülsen Güçlü, Leman Kekilli, Serpil Özpekin, Cumhur Metiner, Necati Işık, Ramazan Sarıbaş, Şükrü Akdemir, Necdet Ketrez, Bora Özemel, Riyad Uysal,

 

Müzisyenler ise; Kemanlar Ramazan Koç, Süleyman Kerem,  Kanun Orhan Özpekin, Udlar; Akif Uyanık, Cengiz Okatan, Ferhunde Duru, Ritim sazlarda; Ertaç Çevikalp ve Mehmet Savaş ve Klavye Tolga Gürlek’ten oluştu.

 

Hüseyin EROĞLU

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.