" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

HALEP Mİ? PKK TERÖRÜ MÜ?

Ülkemizde İt izinin, at izine karıştığı çok kötü günler yaşıyoruz. O kadar kötü bir durumdayız ki, hukuk var mı? Yok mu? Onu sorgular hale geldik. İktidarın var dediği hukuk bütün yurttaşları mı kapsıyor, yoksa sadece bir inancın bile diyemeyeceğim, sadece biat’çı bir grubumu koruyor. Ülkemizde  1980 sonrası tırmandırılan terör olaylarını kimler ve ne amaçla tezgahlıyor, […]

HALEP Mİ? PKK TERÖRÜ MÜ?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ülkemizde İt izinin, at izine karıştığı çok kötü günler yaşıyoruz. O kadar kötü bir durumdayız ki, hukuk var mı? Yok mu? Onu sorgular hale geldik. İktidarın var dediği hukuk bütün yurttaşları mı kapsıyor, yoksa sadece bir inancın bile diyemeyeceğim, sadece biat’çı bir grubumu koruyor.

Ülkemizde  1980 sonrası tırmandırılan terör olaylarını kimler ve ne amaçla tezgahlıyor, bu terör grupları ile işbirliği yapanlar, bunları koruyup, kollayanlar kimler. Ülkemizde tırmandırılan Terör ve şiddet olaylarının asıl amacı ne?

Hiçbir kimse bana sadece bağımsız Kürdistan, veya Kürt halkının demokratik istekleri  demesin. Bunlar sığ düşüncelerdir, İç politik söylemlerin argümanlarıdır.

Irak neden karıştırılarak üçe bölündü, SCCB neden dağıldı, Çekoslovakya ve Yugoslavya neden darmadağın edildi de, Doğu ve Batı Almanya neden birleştirildi?

Kardeşimiz ESAT ile neden gül gibi geçinip giderken birden bire Suriye meselesinin tam merkezinde kendimizi ve TSK’yı bulduk?

TSK’ya karşı yapılan Ergenekon, Balyoz, ay ışığı ve askeri casusluk davaları neyin nesiydi, Hangi aklın veya kimin ürünüydü? Aldatıldık demek bunları sorgulamamıza engel mi?

1980 Yılından bu yana sanki PKK belası ülkemizden silinmiş gibi TSK’yı bu mücadele de kullanmak yerine Irak ve Suriye’ye sürmek orada savaştırmak kimin fikriydi?

Devletin öncelikli vazifesi ülkemizde emniyet ve asayişin temini, yurttaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanmasıdır. Ülkemizin başına bela olan PKK terörünü bitirmek gerekirken. Her gün PKK ile mücadelede Şehit haberi almaktan bıkmış olan halkımızın acılarına, birde Suriye den şehit haberi vermek nedendir.

Irak ve Suriye’ye bulaşmanın ülkeyi Ortadoğu bataklığının tam ortasına çekeceğini, Ortadoğu da faaliyet gösteren İslami terör örgütlerinin hedefi konumuna getireceğini, bundan da ülkemizin çok büyük acılar ve zarar göreceği bütün muhalefet partileri ile aklı selim gazeteciler ve fikir adamlarınca dillendirilip yazılmasına rağmen, neden ve niçin Irak ve Suriye olaylarının ortasına, ülkemizin çekilmiş olmasını sorgulayıp bulmak zorundayız.

2016 yılı patlamalar, bombalı saldırılar ve canlı bombaların kendilerini patlatmaları ile meydana getirilen adeta katliam yılı olarak sona erecekken, ard arda Beşiktaş kayseri saldırıları ve onlarca şehit, yüzlerce yaralı.

Patlamaların, basından ve hükümet yetkililerinden öğrendiğimize göre, PKK ve IŞİD gibi İslami terör örgütlerinin işi olduğunu öğrenmek yurttaşlarımızı iyice kahrediyor. PKK’nın kökünü ve kaynağını kurutmadan Ortadoğu bataklığına çekilmemizi hazmedemiyoruz.

IŞİD’i kim yarattı, kim veya kimler destekliyor, PKK ile Oslo da başlayan görüşmeler kimin aklı ile ve neden yapıldı, Habur sınır kapısından PKK militanları neden ülkemize alındı, sınırlarımızda ki mayınlar neden temizlendi, Irak’ın şii, sünni ve Kürt bölgelerine bölünmesi neden ve kimin aklıyla oldu, Irak da Şii “Haşbi-Şabi ve Sünni Haşbi-Vatani” örgütleri bizim neyimizeydi. IŞİD’in musul, telafer ve civar bölgelerini ele geçirmesi sırasında, IŞİD den kaçarak sınırlarımıza gelen Türkmenlere neden pasaport soruldu? (Çünkü sınırlarımıza gelen diğer guruplara pasaport sorulmamıştı)

El-Kaide’nin Suriye kolu olan El-Nusra ve daha küçük İslami terör örgütlerinin bir araya gelmesiyle oluşturulan ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) nun, bizimle ne işi var, Kimdir bunlar, Türkiye’nin gücü mü yok bunlarla birlikte Suriye de savaşıyor.

 

İşte bu soruların cevabı tam olarak ve dürüstçe bulunmadan ülkemizde huzur bulamayacağız. Derken 2017 yılbaşı kutlamaları, En meşhur gece kulüplerimizden birisi olan İstanbul REİNA isimli eğlence mekanının terörist veya teröristlerce silahlı saldırıya uğraması sonucu içlerinde polisimizin de bulunduğu 39 canın katledilmesi 69 kişinin yaralanması olayının meydana gelmiş olması aklımızı iyice karıştırdı. Anlaşılan o ki 2017 yılının 2016 yılını aratacağı daha şimdiden belli olmuştur. Allah milletimize sabırlar versin.

Saldırılarda hayatlarını kaybeden Şehitlerimize, yurttaşlarımıza ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.