BURHANİYE DE KAR SEVİNCİ YAŞANDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshZABITADAN FIRINLARA DENETİM – 31 Mayıs 2017EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET ÇOŞKUSU – 31 Mayıs 2017BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ HİKAYESİ – 31 Mayıs 2017ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA – 31 Mayıs 2017HEDEF 2019 – 25 Mayıs 2017İNCİRLİK ÜSSÜ ABD’YE KAPATILSIN – 25 Mayıs 2017DENİZCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ – 25 Mayıs 2017YSK YASALARI TANIMAK […]

BURHANİYE DE KAR SEVİNCİ YAŞANDI

 

Burhaniye’de, 5 yıl aradan sonra yağan kar sürücüleri sıkıntıya sokarken, çocukları da sevindirdi. Gece yağan kar ilçeyi beyaza boyarken, buzlanan yollarda sürücülere sıkıntılı anlar yaşadı, köylü garajındaki minibüs sürücüleri de tuzlama yaptı.

Burhaniye’de, 5 yıl aradan sonra yağan kar çok sayıda vatandaşı sevindirirken, buzlanan yollar da sürücülere sıkıntı yaşattı. Çok sayıda vatandaş, karda çektiği fotoğrafı sosyal medyada paylaşırken, çocuklar da kartopu oynamanın keyfini yaşadı. Kırsal mahallelere giden minibüslerin yararlandığı garajdaki buzlanma sürücüleri önlem almaya yöneltti. Minibüs sürücüsü Nazım Duyar, Engin Yılmaz ve Necdet Kurtul’da bakkaldan aldıkları tuzu garajın zeminine sererek önlem almaya çalıştı. Buzlanmanın sıkıntıya neden olduğunu anlatan Engin Yılmaz,” Yaşanan buzlanma araçların kaymasına neden olmaktadır. Bizde kendimize göre önlem alıyoruz. Satın aldığımız paket tuzları sererek buzları eritmeye çalışıyoruz” dedi. Öte yandan kar  özellikle çocukları sevindirdi. Şehit Turhan Bayraktar Parkı’nda kartopu oynayan Sanem Üçpınar ve Mesila Turhan, uzun süredir kara hasret olduklarını ve kartopu oynamanın keyfini yaşadıklarını söyledi.

 

 

.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.