" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

HER ŞEY TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN

  Meclisin yoğun çalışmaları içinde CHP Balıkesir Milletvekilleri Namık Havutça, Ahmet Akın ve Mehmet Tüm  “Her şey temiz bir çevre için” diyerek Balıkesir’in çevre sorunlarını TBMM’ye taşımayı ihmal etmiyorlar. CHP Balıkesir Milletvekilleri Namık Havutça, Ahmet Akın ve Mehmet Tüm bölgeyle ilgili birçok sorunu araştırma önergeleriyle gündeme getirerek çözüm yollarının Ankara’daki temellerini atarak, çevreye duyarlı olduklarını […]

HER ŞEY TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Meclisin yoğun çalışmaları içinde CHP Balıkesir Milletvekilleri Namık Havutça, Ahmet Akın ve Mehmet Tüm  “Her şey temiz bir çevre için” diyerek Balıkesir’in çevre sorunlarını TBMM’ye taşımayı ihmal etmiyorlar.

CHP Balıkesir Milletvekilleri Namık Havutça, Ahmet Akın ve Mehmet Tüm bölgeyle ilgili birçok sorunu araştırma önergeleriyle gündeme getirerek çözüm yollarının Ankara’daki temellerini atarak, çevreye duyarlı olduklarını gösterdiler.

 

CHP’li üç vekil, son bir yıl içinde Gönen Çayının kirliliğini, Türkiye’deki göllerle beraber Manyas Kuş Gölündeki kirliliği, Güney Marmara Bölgesindeki su kaynaklarının korunması ve yaşanan kirliliği, Manyas Kuş Gölünün korunması ve kirleticilerin tespit edilmesini, Balıkesir bölgesinde kurulması planlanan HES’lerin yaratacağı çevre kirliliği ve Bandırma’da yapılması planlanan termik santrallerin yaratacağı çevre felaketinin ayrı ayrı araştırılması için TBMM verdikleri araştırma önergeleri bölgenin doğal kaynaklarını koruması adına büyük öneme sahip çalışmalar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu önemli çalışmalara imza atarak Türkiye’nin gündemine taşıyan CHP Balıkesir Milletvekilleri Akın, Tüm ve Havutça çözüm bulma adına birçok çalışma yaptıklarını, Yeni Anayasa düzenlemesinin Meclis gündeminden düştükten sonra Balıkesir Bölgesinin çevre sorunları için verdikleri araştırma önergelerinin TBMM Genel Kuruluna inmesi adına mücadelelerine devam edeceklerini ifade ettiler.

“En az 20 milletvekilinin imzasıyla Meclis başkanlığına sunulan meclis araştırma önergeleri iktidar partisinin oy çokluğuyla TBMM Genel Kurulunda genelde ret edilmektedir” diyen CHP’ Balıkesir Milletvekilleri Akın, Tüm ve Havutça; bölgenin çevre sorunları başta olmak üzere birçok sıkıntısını gündeme getirmeye ve gereken mücadeleyi vermeye devam edeceklerini, bu önemli mücadelelerinde de STK’larla ve bölge insanıyla bir bütün halinde hareket edeceklerini vurguladılar.

CHP Balıkesir Milletvekillerinin Güney Marmara Bölgesi ve Balıkesir İlini ilgilendiren; Gönen Çayı Kirliliği, Güney Marmara su kaynakları kirliliği, Manyas Kuş Gölü kirliliği gibi Meclis Başkanlığına verdikleri bazı araştırma önergelerinin içerikleri tarihleriyle birlikte ekte yer almaktadır:

 

Milletvekillerimizin 2016’daki çevre ile ilgili çalışmalarını özeti şöyle;

 

01/11/2016      Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Ahmet Akın, Mehmet Tüm ve 21 Milletvekilinin, Gönen Çayı’ndaki kirliliğin ortaya çıkardığı sorunların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.

 

16/06/2016      Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Ahmet Akın, Mehmet Tüm ve 34 Milletvekilinin, ülkemizdeki göllerin kirletilerek yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalmasını önlemek adına yapılacakların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.

 

04/04/2016      Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Ahmet Akın, Mehmet Tüm ve 22 Milletvekilinin, Güney Marmara Bölgesi’ndeki su kaynaklarının korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesi için gereken çalışmaların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.

 

23/03/2016      Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Ahmet Akın, Mehmet Tüm ve 20 Milletvekilinin, Manyas Kuş Gölü’nün korunması için yapılması gerekenlerin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.

 

14/12/2015      Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Ahmet Akın, Mehmet Tüm ve 46 Milletvekilinin, Balıkesir’de kurulması planlanan HES’lerin yol açacağı sorunların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.

 

09/12/2015      Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Ahmet Akın, Mehmet Tüm ve 23 Milletvekilinin, Balıkesir’in Bandırma ilçesinde yapılacak olan termik santralin çevreye olası zararlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.”

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.