" />
USD
3,7059
EURO
4,3608
ALTIN
152,8149

KALEM NAMUSTUR!

  Meslekler vardır ki onur verir, gurur verir. Gazetecilikte o melekelerin en başında gelir. Gazeteci onuruyla gururuyla kamu yararına, kamunun haber alma özgürlüğünü kullanılmasına vesile olduğu için bir bakıma kutsal bir görev üstlenmiştir. Kalem gazeteciliğin namus timsalidir.  Kalemine sahip çıkan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü çeşitli ekinliklerle kutlandı.   Gazete ziyaretlerinin gerçekleştirilen programların en […]

KALEM NAMUSTUR!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Meslekler vardır ki onur verir, gurur verir. Gazetecilikte o melekelerin en başında gelir. Gazeteci onuruyla gururuyla kamu yararına, kamunun haber alma özgürlüğünü kullanılmasına vesile olduğu için bir bakıma kutsal bir görev üstlenmiştir. Kalem gazeteciliğin namus timsalidir.  Kalemine sahip çıkan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü çeşitli ekinliklerle kutlandı.

 

Gazete ziyaretlerinin gerçekleştirilen programların en önemlisi gazetecilerin kendi meslek kuruluşu Balıkesir Gazeteciler Cemiyetince gerçekleştirildi.
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti  tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Edremit Akçay’daki Hasbihal Kahvaltı evinde düzenlenen kahvaltı organizasyonuna ilgi yoğun oldu.

Gazeteciler sıcak bir sohbet ortamında sorunlarını dile getirerek anlamlı bir dayanışma örneği sergiledi.
Yaklaşık 25 gazetecinin katıldığı toplantıya Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir de katıldı. Körfez bölgesinde görev yapan gazetecilerin katıldığı etkinlikte, çalışan gazeteciler sorunlarını ve dileklerini Başkana ileterek, çözüm önerilerinde bulundular.

Yapılan kahvaltıda ilk konuşmayı yapan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı K.Ceren Yıldırım “Bu anlamlı günde siz değerli meslektaşlarımızla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. 10 Ocak aslında bir mücadele günüdür. 1961 yılında çalışan gazetecilerin sosyal haklarına iyileştirme getiren 212 sayılı yasanın kaldırılması için 9 gazete patronunun gazete çıkarmama kararı sonrasında çalışan gazetecilerin bir araya gelerek gazete çıkarmak için verdikleri mücadeledir. Gece gündüz, yağmur çamur demeden kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına çalışan tüm değerli gazeteci meslektaşlarımızın gününü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir “Biz 56 yıl önce “Simidimiz ve Hürriyetimiz” diye mücadele başlatan o basın emekçisi ustalarımızı, üstatlarımızı bu gün saygı ile yad ediyoruz. Bu gün sadece sarı basın kartı alan arkadaşlarımızın yararlanabildiği yıpranma hakkını 56 yıl önce her şeylerini bir kenara bırakarak şanlı bir direniş sergileyen o gazetecilere borçluyuz. 56 yıl önce meslektaşlarımızın oluşturduğu o birlikteliğin en azından yüzde 20’sini, yüzde 30’unu yapmak zorunluluğumuz var. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama mesleki çıkarlar doğrultusunda herkes birbirine omuz vermek zorunda. Kimse bu meslekte ayrıcalıklı da değil. Bu mesleği yapıyorsak birbirimize omuz vermek zorundayız” dedi.

Kusursuz organizasyona ev sahipliği yapan Hasbihal Kahvaltı evi sahibi Mustafa Önder de  gazetecilerin günü kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.

 

Hüseyin EROĞLU

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.