Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi Ocak 2017

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout etirajİddaa Nasıl Oynanır? – 13 Haziran 2017Nisan Ayında En Çok İzlenen Haber Programları: Fatih Portakal Yine Zirvede! – 8 Haziran 2017Robotik Kalp Ameliyatı – 14 Mayıs 2017Rinoplasti Ameliyatı – 28 Nisan 2017Yeni Nesil Habercilik – 17 Nisan 2017İstanbul Medyum Yusuf Hoca – 14 Nisan 2017Sigara Sarma Makinesi – 11 Nisan 2017Tespih […]

Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi Ocak 2017

Evde bakım maaşları yatmaya başladı. Güncel olarak değişen illerin listesini takip etmek haberimizi okumaya devam edin lütfen. Biliyorsunuz ki, 2017 yılı Ocak ayında evde bakım ücretlerine de zam geldi ve bu ay zamlı olarak maaşlarınızı alacaksınız. Evde bakım parası ne kadar yatacak ve kimlere verilir gibi detaylar haberimizin satırlarında…

Ocak 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

Evde bakım maaşları her ay belirli dönemler de hesaplara yatmaya başlar. Bu ay gecikmeli de olsa yatan iller mevcut. 15 Ocak 2017 tarihine kadar tüm illerin bakım paralarının hesap sahiplerine yatacağı tahmin edilmekte. Bilindiği üzere iller arasında da maaş farklılıkları göze çarpmakta. Bugün itibari ile Ocak 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesinde Tokat ve Aksaray var.

Evde Bakım Maaşı Kimlere Verilir

Her ay başvuru sahiplerinin değerlendirilmesi sonucu hak sahiplerine yatan evde bakım ücreti, bakıma muhtaç engelli veya yaşlı kimselerin evde bakımını üstlenen birinci dereceden eş, çocuk, anne, baba, torun, dayı ve diğer birinci dereceden yakınlarına verilmektedir. Evde bakım maaşı almak için evde bakımı üstlenen kişinin %50 derecede ağır engelli olması ve hayatını tek başına idame ettiremeyecek derecede olması ayrıca aile bireylerinin kişi başına düşen gelir seviyesinin de düşük olması gerekmektedir. Bu tutar asgari ücretin 2/3’ünü geçmeyecek şekilde hesaplanmaktadır.

Evde Bakım Maaşı 2017 Yılında Ne Kadar Oldu?

2017 yılı için ilk altı aylık süreçte ödenecek aylık para 952.47 TL iken ikinci altı aylık dönem için belirlenen ücret 990,57 TL olacaktır. Daha kapsamlı bilgi için evde bakım maaşı yazısına tıklamanız yeterli.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.