" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

KÖRFEZ GAZETECİLERİ 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ’NDE HASBİHAL’DE BİR ARAYA GELDİ

  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Edremit temsilcileri Ceren YILDIRIM ve Bekir TERZİOĞLU’nun organizasyonunda bir araya geldiler. Akçay Hasbihal’de ki kahvaltıda buluşan Körfez gazetecileri hem gazetelerin hemde gazetecilerin ve gazetecilik mesleğin sorunlarını konuştu. Soğuk hava koşullarına rağmen organizasyona Balıkesir’den gelerek katılan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti başkanı Ramazan DEMİR günün önemine değinen konuşmasında özetle; […]

KÖRFEZ GAZETECİLERİ 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ’NDE HASBİHAL’DE BİR ARAYA GELDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Edremit temsilcileri Ceren YILDIRIM ve Bekir TERZİOĞLU’nun organizasyonunda bir araya geldiler.

Akçay Hasbihal’de ki kahvaltıda buluşan Körfez gazetecileri hem gazetelerin hemde gazetecilerin ve gazetecilik mesleğin sorunlarını konuştu. Soğuk hava koşullarına rağmen organizasyona Balıkesir’den gelerek katılan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti başkanı Ramazan DEMİR günün önemine değinen konuşmasında özetle; ‘’Ayrıcalık değil emeğimizin karşılığını istiyoruz. Çalışan Gazeteciler Günü 1961 yılında ilan edildi. O tarihte gazetecilerin çalışma haklarında önemli iyileştirme getiren 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesi üzerine 9 gazete sahibi yasayı protesto etmek için 3 gün gazetelerini kapattılar. Bunun üzerine gazeteciler 10 Ocak 1961 günü haklarına ve basın özgürlüğüne sahip çıkmak amacıyla ‘simidimiz ve hürriyetimiz için çalışan gazeteciye cop, patrona hazır lop’ gibi dövizler taşıyarak sessiz yürüyüş yaptı. Ve yapılan boykota karşı sendika öncülüğünde basın adıyla 3 gün gazete yayınladılar. 1971 yılında basın özgürlüğüne ve çalışanların haklarına getirilen kısıtlamalara  tepki olarak 10 Ocak bayram olmaktan çıkarılıp Çalışan Gazeteciler Günü olarak anılmaya başlandı’’ dedi.

Hasbihal’in sahibi Mustafa ÖNDER’in büyük destek verdiği kahvaltılı toplantıda bir tek kuş sütünün eksik olduğu kahvaltıda bir araya gelmekten mutlu olduklarını belirten gazeteciler daha sonra topluca emekli gazeteci Kayahan ÖCALAN’ı evinde ziyaret etti.

Bende çalışan emekçi gazeteci arkadaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü yürekten kutluyorum. Gazetecilerin haklarının ve özgürlüklerinin kısıtlanmadığı, menfaatlerin kalemlerin önüne geçmediği, gazetecilik mesleğinin saygınlığının her daim önde olduğu nice 10 Ocak’lara…

 

10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ’MÜZÜ KUTLAYAN ZİYARETÇİLERİMİZE TEŞEKKÜRLER

 

Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemize ziyarette bulunan Edremit Belediyesi Başkan Yardımcısı (belediye Başkanı Kamil SAKA sağlık nedeniyle şehir dışında olduğu için bulunamadı) Mehmet ERTAŞ, Kültür Müdürü Eyüp Satıl , Basın sorumlusu arkadaşlarımız Öğüt, Mert ve Gülbahar güzel çiçekleri ve hediyeleriyle, Küçükkuyu Belediye Başkanı Sayın Cengiz BALKAN her zaman ki duyarlılığıyla pasta göndererek günümüzü kutladı. Ayrıca Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti başkanı Ramazan DEMİR ve basın temsilcileri, Ak Parti ilçe başkanlığı yönetimi de ziyarette bulunarak kutlama yaptılar.

Gazetemiz sorumlu müdürü Hüseyin EROĞLU, sayfa editörümüz Ateş AKAYDIN ve köşenin yazarı olarak bende ziyaretlerden duyduğumuz memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerimizi ilettik.

Ayrıca kutlamalarda bulunan tüm dostlara ve de Bigadiç Emniyet Müdürü Sayın Mustafa KORKMAZ’a da sonsuz teşekkürler.

 

EDREMİT’TE KAR SEVİNCİ

Geçen Çarşamba sağlık sorunumuz nedeniyle Balıkesir yollarındaydık. Yollar bembeyaz kar manzaraları müthişti. Deniz’e ‘’Fotoğrafımızı çeksene’’ dedim ‘’Kayar düşersiniz, Edremit’e Akçay’a da yağacak’’ dedi. Güldüm ‘’Buldun’’ dedim içimden. Aaa cumartesi sabahı birde baktım 15 dakika içerisinde her yer bembeyaz oldu. Kahvaltıdan sonra çıktık ama maalesef kısa süren bir beyazlık. Bulabildiğimiz karlı bir köşede hatıra fotoğrafımızı çekti.

Dün de Edremit’te yağan kar vatandaşları sevince boğdu. Ama ben eve dönene kadar epeyce eridi hatıra fotoğrafı çekemedik. Elimizde ki bu fotoğrafla kar sevincimizi köşemize taşıdık.

 

 

GÜNSELİ HANIMA GEÇMİŞ OLSUN

 

Edremit Belediye Başkanı Sayın Kamil SAKA’nın değerli eşi Günseli hanımın önceki gün başarılı bir operasyon geçirdiğini, sağlığının hızla iyiye gittiğini öğrendik. Geçmiş olsun dileklerimizle acil şifalar diliyoruz.

 

Önce Körfez Gazetesi adına  Türkan ÖZDEMİR VURAL

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.