KÜÇÜKKUYU’YU  SEL  BASTI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

KÜÇÜKKUYU’YU  SEL  BASTI

 

ÇANAKKALE’nin Ayvacık İlçesine bağlı Küçükkuyu Beldesi’nde aşırı yağmura Kazdağları’nda biriken karların ani erimesi de eklenince Ilıca Deresi ile Mıhlı Çayı’nda su taşkını meydana geldi.

Dün akşam saat 23.45 sıralarında meydana gelen su taşkını Küçükkuyu Beldesinde hasara neden oldu. Saat 23.45 sıralarında aşırı yağmura, Kazdağlarındaki Karların hızlı bir şekilde erimesi de eklenince, belde içinden geçen E87 karayoluna yeni yapılan köprünün altından akan Ilıca Deresi taştı. Sular Beldeye yayıldı. Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan’ın ifadesine göre, 70 işyerini su bastı, 15 işyerinde sıkıntı var. 25 küçükbaş hayvan ile 1 büyükbaş hayvan telef oldu. Belediyenin hayvan barınağında bulunan 15 köpeğin de telef olduğu belirtildi.

Küçükkuyu’da aşırı yağış nedeniyle Mıhlı Deresi de taştı ve bu nedenle de bölgedeki bazı yazlıkları su bastı. AFAD ekipleri ile belediye ekipleri gece boyu çalışarak afetin izlerini silmeye çalıştı. Şu dakikalarda ise beldede sular tamamen çekildi ve hayatın normale döndü.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.