" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Hamileliğin İlk Haftaları Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?

  Anne adayları tarafından merak edilen ayrıntılardan biri de hamileliğin ilk haftaları ve hamileliğin ilk haftalarında neler olur ve hamileliğin ilk haftalarında yapılması gerekenler nelerdir ayrıntısıdır. Öncelikle reglin gecikmesi ve bunun hemen sonrasında hamilelik testinin yaptırılması sonucunda anne adayının hamile kaldığını burada belirtmek isteriz. Hamilelik hormonlarının tespit edilebilecek oranda yükselmesi 3. ve 4.haftalarda hamile olunduğunun kesin tespiti söz […]

Hamileliğin İlk Haftaları Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Anne adayları tarafından merak edilen ayrıntılardan biri de hamileliğin ilk haftaları ve hamileliğin ilk haftalarında neler olur ve hamileliğin ilk haftalarında yapılması gerekenler nelerdir ayrıntısıdır. Öncelikle reglin gecikmesi ve bunun hemen sonrasında hamilelik testinin yaptırılması sonucunda anne adayının hamile kaldığını burada belirtmek isteriz. Hamilelik hormonlarının tespit edilebilecek oranda yükselmesi 3. ve 4.haftalarda hamile olunduğunun kesin tespiti söz konusu olabilmektedir. Bununla birlikte bu haftalarda anne karnındaki bebekte de hücre oluşumu da meydana gelmeye başlamaktadır.

Hamileliğin İlk Haftalarında Anne Adayının Vücudunda Oluşan Değişimler Nelerdir?

Hamileliğin ilk haftalarında anne adayının vücudunda bazı değişimler meydana gelebilmektedir. İşte hamilelik belirtileri anne adayının vücudunda görülen değişimler şunlardır;

  • Vücut sıcaklığında artış meydana gelmektedir.
  • Yumurta akı yoğunluğuna bağlı olarak servikal mukoza yani akıntı durumu meydana gelmektedir.
  • Alt karın ağrısı da meydana gelmektedir.

Bununla birlikte hamilelilk ilk hafta belli olur mu konusunda evet 3 ve 4. haftalardan itibaren belli olmaktadır.

Hamileliğin İlk Haftalarında Anne Adaylarının Yapması Gerekenler Nelerdir?

Gebeliğin ilk haftalarında anne adaylarının gebelik döneminin, bebeğin ve anne adaylarının genel sağlığının olumsuzluklardan korunması açısından yapması gerekenler ise şunlardır.

  • Günlük hafif egzersiz çalışmalarına devam edilmelidir.
  • Vitamin kullanımına hemen başlanılmalı ve özellikle de folik asit vitamini kullanımına hemen başlanmalıdır. Günlük olarak 400 mikrogram folit asit alınması yeterlidir.
  • Anne adayı eğer folit asi tabletlerinden kullanmak istemezse o zaman folik asit bakımından zengin içeriğe sahip olan besinlerden bolca tüketmelidir.
  • Anne adayı hamilelik döneminin ilk haftalarında beslenme düzeni hakkında beslenme uzmanında destek almasında da büyük faydalar bulunmaktadır.

http://www.saglikla.net/gebelikte-mide-bulantisina-karsi-alinabilecek-onlemler.html

Hamileliğin ilk haftalarında anne adayının vücudunda oluşan değişimler ve hamileliğin ilk haftalarında anne adayının yapması gerekenler hakkında da bilgiler sunduktan sonra hamilelik belirtileri ne zaman başlar hakkındaki makalemizi burada tamamlamaktayız.

kaynak : http://www.saglikla.net/kategori/hamilelik

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.