DEVE GÜREŞLERİNİN KIRKPINARI HAFTA SONU BURHANİYE DE

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

DEVE GÜREŞLERİNİN KIRKPINARI HAFTA SONU BURHANİYE DE

 

 

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, hafta sonu yapılacak olan deve güreşlerinin hazırlıkları tamamlandı. 29 Ocak Pazar günü düzenlenecek güreşlere 196 devenin katılacağını anlatan Burhaniye Deveciler Derneği Başkanı Tunay Yanbakan, güreşlere Ege ve Marmara’nın şampiyon develerinin katılacağını söyledi.

Burhaniye de, hafta sonu yapılacak güreşler için hazırlıklar tamamlanırken, gelin gibi süslenen develerde de davul klarnet eşliğinde görücüye çıktı. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tanıtım etkinliğine çok sayıda deve katılırken, güreş meraklıları da çeşitli oyunlar oynadı. Burhaniye’deki otellerin şimdiden dolduğunu anlatan Burhaniye Deveciler Derneği Başkanı Tunay Yanbakan,” Güreşlerimize, Denizli, Aydın, İzmir, Çanakkale ve Antalya’dan ünlü develer katılacak. Develerin eşleştirmelerini titizlikle yaptık. Güreşimizi her yıl Ocak ayının son haftasında yapıyoruz. Bu yıl da 29 Ocak Pazar günü Güreş Arenasındaki organizasyonun büyük ilgi görmesini bekliyoruz. Burhaniye Belediyesi himayesinde ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla yapılan deve güreşlerine yüksek katılım bekliyoruz” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.