" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

KÖRFEZDE Kİ GAZETECİLERLE AFRODİT OTELDE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELEN EDREMİT BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SAKA ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Körfezde çalışan gazete ve tvlerde çalışan gazetecilerle Ed-Bel şirketi işletmesi Afrodit Termal Otel’de kahvaltıda buluşan Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA belediye çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra son günlerde bazı basın yayın organlarında yayınlanan haberlere de açıklama getirerek; cumartesi akşamı saat 20:00’da Şükrü TUNAR Kültür Merkezi’nde halkın huzurunda doğrularla cevap vereceğini açıkladı. Son derece samimi ve […]

KÖRFEZDE Kİ GAZETECİLERLE AFRODİT OTELDE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELEN EDREMİT BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SAKA ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Körfezde çalışan gazete ve tvlerde çalışan gazetecilerle Ed-Bel şirketi işletmesi Afrodit Termal Otel’de kahvaltıda buluşan Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA belediye çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra son günlerde bazı basın yayın organlarında yayınlanan haberlere de açıklama getirerek; cumartesi akşamı saat 20:00’da Şükrü TUNAR Kültür Merkezi’nde halkın huzurunda doğrularla cevap vereceğini açıkladı.

Son derece samimi ve sıcak bir ortamda Afrodit’in nefis kahvaltı menüsüyle, hizmetiyle ve katılanların memnuniyetiyle gerçekleşen günde, basın mensupları Başkan SAKA ve Ed-Bel müdürü İbrahim YAKIN’a teşekkür etti. Başkan SAKA’da katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür ederek kendilerine günün anısına hediye verdi.

Toplantının içeriğini geniş şekilde gazetemizde okuyacağınız için ben kısa kesiyorum.

 

USTA GAZETECİ UĞUR DÜNDAR EDREMİT’LİLERLE BULUŞTU

Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA’nın girişimleriyle Edremit’e gelen araştırmacı gazeteci Uğur DÜNDAR; büyük usta Uğur MUMCU’yu, Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar OKKAN’ı ve eski dışişleri bakanı ve eski TRT müdürü İsmail CEM’i anma günü etkinliği programı içerisinde kitaplarını imzaladı.

Halkın yoğun ilgisiyle gerçekleşen Şükrü TUNAR Kültür Merkezi’nde ki etkinlikte ülkemizde yaşananları da kısa bir söyleşiyle özetleyen araştırmacı gazeteci yazar Uğur DÜNDAR geceyi de yüz akımız Afrodit Termal Otel’de geçirdi.

Kısa bir süre Başkan SAKA’nın verdiği kahvaltıda bulunan gazetecilerle de  görüşen DÜNDAR gösterilen ilgiden memnuniyetini de belirtti.

 

AKÇAY KIŞINDA TATİLCİLERİN AKININA UĞRUYOR

Karlı buzlu kış günleri ara verdi Akçay yine insanların akınına uğradı. Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle kalabalıklaşan Akçay’da kafeler çay bahçeleri doldu taştı. Kordonda yürüyüş yapan, kanepelerde güneşlenenler, oyun parklarında koşup oynayan çocuklar yazdan kalma günler yaşadı.

Bu arada Akçay’a gezmeye gelenlerin pek çoğunun mutlaka bir konut edinme merakları da her geçen gün artmakta.

Yaz nüfusunun 3’e 5’e katlandığını, kış nüfusunun ise hızla artış gösterdiğini söyleyen Akçaylılar bu durumdan pekte memnun olmadıklarını dile getirmekte. Ve de artık yapılaşma durmalı demekteler. Ah o arsalarını müteahhitlere satanlar! Akçayı beton yığınına çevirenler! Tek katlı bahçe içinde ki evlerini hiç mi özlemiyorlar?

Yine eski Akçay özlemim depreşti. İyisi mi burada noktalayayım.

 

SÖMESTR TATİLİ

Okulların yarıyıl tatili başladı. Çocuklara bol keyifli, kimilerine kardan adamlı, kayaklı, kimilerine AVM’lerde bol alışverişli eğlenceli neşeli sömestr tatili. Madalyonun öteki yüzünde ki şehit çocukları… Hemde ne uğruna hayatını kaybeden vatan evlatları yetim kalan yavruları. Nasıl bir dünyanın çarkın içerisinde… Mecliste kadınlı – erkekli utanç veren kavgalar. Neyse…

 

İyi tatiller çocuklar.

 

GEZİCİ ELEKTRİKÇİ

Güre iskelesindeyim, Akçay’a gideceğim. Önümde duran arabanın camından genç bir hanım seslendi ‘’Abla Akçay’a gidiyoruz, gel’’ dedi. Meğer daha önce bir tanıtımda beraber olmuşuz. Hemen kartlarını uzattılar. Eşi Sezgin BÜTÜN uydu ayar – montajı, santral kurulumu, elektrik tadilat – tamirat işi yapıyormuş. Dükkân kirası, vergisi ağır gelmiş kapatmış. Şimdi böyle gezici elektrikçilik yapıyorlarmış. Kartlarında sanırım ev adresleri; Cumhuriyet mahallesi 127. Sokak No:22 yazıyor. Telefonlarıysa 0555 372 93 96. İşimiz çok iyi şimdi diyorlar. Eh iş bilenin kılıç kuşananın derler. Çalışana ekmek var. Yeter ki sebat etmeli. İşiniz düşerse emrinizdeler.

 

Hoşça kalın, sağlıkla kalın.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.