" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

UĞUR MUMCU EDREMİT’TE ANILDI..

  Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu ölümünün 24. yıl dönümünde Edremit’in Akçay Mahallesi’nde adının verildiği parkda düzenlenen etkinlikle anıldı.   Cumhuriyet Gazetesi yazarı Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’nun bombalı saldırı sonucu katledişinin 24. yıldönümü nedeniyle Edremit ilçesinde anma törenleri düzenlendi. Akçay Mahallesi’nde Mumcu’nun adının verildiği ve büstünün de bulunduğu parkta gerçekleştirildi. CHP Edremit İlçe Başkanlığı tarafından Uğur Mumcu Anıtına […]

UĞUR MUMCU EDREMİT’TE ANILDI..
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu ölümünün 24. yıl dönümünde Edremit’in Akçay Mahallesi’nde adının verildiği parkda düzenlenen etkinlikle anıldı.

 

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’nun bombalı saldırı sonucu katledişinin 24. yıldönümü nedeniyle Edremit ilçesinde anma törenleri düzenlendi. Akçay Mahallesi’nde Mumcu’nun adının verildiği ve büstünün de bulunduğu parkta gerçekleştirildi. CHP Edremit İlçe Başkanlığı tarafından Uğur Mumcu Anıtına çelenk sunuldu. Mustafa Kemal Atatürk, Uğur Mumcu ve şehitler anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra bir konuşma yapan CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, 24 yıl önce 24 Ocak 1993 günü bombalı bir saldırı sonucu kaybeden Uğur Mumcu’yu 24.ölüm yıldönümünde rahmetle andıklarını, onu katleden karanlık zihniyeti kınadıklarını ifade etti.Katılımcılar tarafından Uğur Mumcu için yazılan “Uğurlar Olsun” türküsü söyledi. Törene katılan Belediye Başkan Vekili Ahmet Özkoca, CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel ve vatandaşlar tarafından Uğur Mumcu anıtına karanfillerin bırakılması ile Akçay Mahallesi’ndeki anma programı sona erdi.

 

Ateş AKAYDIN

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.