EDREMİT STANDINDA SOĞUK HEYKELLERDEN SICAK TANITIM

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

EDREMİT STANDINDA SOĞUK HEYKELLERDEN SICAK TANITIM

 

Bu yıl 21. kez düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’ndan (EMİTT) Edremit Belediyesi, Aeneas, Afrodit ve zeytin toplayan kadınsoğuk heykelleri ile farklı bir tanıtıma imza attı.

 

Dünyanın 5 büyük turizm fuarından birisi olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMİTT)21.’si 26-29 Ocak tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Edremit standında görev yapan Soğuk Heykeller en çok ilgi gören tanıtım faaliyetleri arasında yer aldı. Edremit’te ki tarihi Antandros kentinden çıkarak bugünkü İtalya’ya giderek Roma Kenti’ni kuran Aeneas, kaplıcada yıkanan Afrodit ve zeytin toplayan kadın heykelleri beğeni ile karşılandı. İzmir Soğuk Heykel Atölyesi sanatçılarının el yüz ve kıyafetlerini özel boyalar ile boyayarak günde 8 saat boyunca birer saatlik performansları ile dikkat çekerken yüzlerce kişi soğuk heykeller ile fotoğraf çektirdi. Soğuk heykellerin Edremit’in daha önceki tanıtım faaliyetlerinde de kullanıldığını büyük beğeni topladığını ifade eden Edremit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Eyüp Satıl, “İlçemizin değerlerini soğuk heykeller ile farklı bir şekilde tanıtıyoruz. Soğuk heykeller tanıtım faaliyetlerimize farklı bir renk katıyor. Ziyaretçiler tarafından da ilgi ile karşılanıyor” dedi.  Soğuk Heykellerin önümüzdeki tanıtım faaliyetlerinde de yer alabileceğini ifade etti. Ziyaretçilerde soğuk heykelleri çok ilginç bulduklarını ancak farklı ve başarılı bir tanıtım olduğunu ifade ettiler.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.