EDREMİT’TE “YENİ ANAYASA’NIN GÖTÜRDÜKLERİ” PANELİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

EDREMİT’TE “YENİ ANAYASA’NIN GÖTÜRDÜKLERİ” PANELİ

CHP Edremit İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği, CHP Milletvekilleri Fikri Sağlar, Candan Yüceer ve Ali Şeker’in konuşmacı olarak katıldığı “Yeni Anayasa’nın Götürdükleri” konulu panel yoğun ilgi gördü.

CHP Edremit İlçe Başkanlığı, TBMM’de başkanlık sistemini ön gören anayasa değişikliği teklifiyle ilgili bir panel düzenledi. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Yeni Anayasa’nın Götürdükleri” konulu panelde konuşmacı olarak yer alan CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ve CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker yapılması planlanan anayasa değişikliğini değerlendirdi. Türkiye’nin gideceği referandumda evet çıkması halinde rejim değişikliği olacağını ifade eden Fikri Sağlar, “Bu anayasa değişikliğine referandumda evet çıkması halinde saraydan parlamentoya geçmiş olan Türkiye’de şimdi tüm yetkiler parlamentodan kaçak saraya devredilecektir. O yüzden hayır diyoruz” dedi. Yapılan anayasa değişikliğiyle bir kişiye bütün yetkilerin verileceğini vurgulayan Candan Yüceer, “Mustafa Kemal Atatürk, enkazdan bir cumhuriyet kurdu. Tekrar cumhuriyeti enkaza çevirmeye çalışanlara bu ülke izin vermeyecektir. Yapılan anayasa değişikliğiyle tek bir kişiye denetimsiz ve sınırsız bir yetki veriliyor. Bu anayasal bir diktatörlüktür” dedi. Son günlerde adı sıkça ‘Şeker TV’ ile anılan CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, “Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Çoğu vatandaşımızın yapılan değişiklikten haberi bile yok. Mecliste yapılan oylamalarda sadece 3-4 saatlik yayın yapılıyordu. Bizde bunu protesto etmek amaçlı yurttaş gazeteciliği bilinciyle meclisten canlı yayın yaptık. Mecliste yaptığımız yayınlarda vatandaşların göremediklerini gösterdiğimiz için olay farklı bir boyut kazandı ve ‘Şeker TV’ halkın büyük ilgisini çekti, olumlu tepkiler aldı” dedi. Daha sonra milletvekilleri salonda bulunan vatandaşların gündeme dair sorularını yanıtladı. Panele konuşmacıların yanı sıra CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka da katıldı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.