Muammer Aksoy Anıldı

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

Muammer Aksoy Anıldı

ADD Edremit Şubesi 1990 yılında bir suikast sonucu öldürülen Prof. Dr. Muammer Aksoy’u ölümünün 26. yılında yazılı basın açıklamasıyla andı.

ADD Edremit Şubesi’nden yapılan açıklamada, Muammer Aksoy Cumhuriyet bekçisi ,büyük bir Atatürkçü aydındı. Aradan geçen bunca yıl boyunca unutulmadı,unutulmayacak,yeri dolmadı,kolay da dolmayacak.Sayın Aksoy,Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik,laik,sosyal bir hukuk devlet olmasını düzenleyen Anayasa’nın ikinci maddesi konusunda büyük mücadeleler vermişti.Yıllar sonra da o mücadelenin anlamı çok daha iyi anlaşılıyor.

Şu gerçek unutulmamalıdır ki,hayatının büyük bir bölümünde bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanlarla mücadele eden Muammer Aksoy’un kavgası sürdürülecektir.arkasında bembeyaz bir sayfa bırakan Atatürk devrim ve ilkelerinin yılmaz savunucusu olan ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini kendi canından daha çok seven Aksoy’un korunamaması ve gerçek katillerinin hala bulunamamış olması yıllardır canımızı yakmaktadır.bu sebeple de sayın Aksoy’u 26 yıldır

31 Ocaklarda anarken yüzümüz kızarıyor.

Ancak bizler Muammer Aksoy’un laik,demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni koruduğu için katledildiğini unutmadan onun fikirlerini sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz.

ADD Edremit Şubesi olarak kurucu Genel Başkanımızın katledilişinin 26. yılında saygı ve özlemle anıyoruz”

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.