AHMET AKIN’DAN ATATÜRK’ÜN BALIKESİR’E GELİŞİNİN 94. YILDÖNÜMÜ MESAJI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

AHMET AKIN’DAN ATATÜRK’ÜN BALIKESİR’E GELİŞİNİN 94. YILDÖNÜMÜ MESAJI

 

 

Özgür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün Balıkesir’e gelişinin 94. Yıldönümündeyiz. Atatürk’ün   Balıkesir’e ilk gelişi    6 Şubat 1923’te olmuştur. Balıkesir’de büyük bir sevgi ve çoşku ile karşılanan Atatürk,  Paşa Camii minberine çıkarak  “Balıkesir Hutbesi” olarak bilinen konuşmasını bu ziyaretinde yapmıştır.

Kuva-yiMilliye’nin şehri Balıkesir için Atatürk ve Atatürk devrimleri hep önemli ve özel olmuştur. Balıkesir çağdaş ve laik Cumhuriyetimizin, demokrasimizin yanında durmuştur. Balıkesir, demokrasiyi, kuvvetler ayrılığını, hukuk devletini ortadan kaldıracak, tek adam rejimine de bu nedenlerle karşı çıkacaktır. Ülkemizin, çocuklarımızın geleceğini karartacak anayasa değişikliğine geçit verilmeyeceğine inanıyorum.

Atalarımızın kanlarını, canlarını feda ederek kurdukları Cumhuriyet kuruluş sürecinde yönünü tayin etmiş ve egemenliği tek adamdan alıp millete vermiştir. Şimdi egemenliğin yeniden tek adama devredilmek istenmesi Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin gelişimine de, ruhuna da aykırıdır.

Büyük Atatürk’ün Balıkesirimize gelişinin 94. yıldönümü vesilesiyle, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.