KÖRFEZİN MELEKLERİ SÖKE SÖKE KAZANDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

KÖRFEZİN MELEKLERİ SÖKE SÖKE KAZANDI

 

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin (TKBL) 23. Hafta mücadelesinde Edremit Belediyesi Gürespor sahasında konuk ettiği ligin güçlü takımlarından Elazığ Özel İdare’yi 75-70 mağlup etti. Körfezin Melekleri bu sonuçla zirveye tutunmaya devam etti.

 

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde (TKBL) zirve mücadelesi veren Edremit Belediyesi Gürespor sahasında konul ettiği Elazığı Özel İdare’yi çekişmeli geçen mücadelenin sonunda 75-70 mağlup etmeyi başardı. Haftanın en zorlu maçında Elazığ temsilcisi karşısında kora kor bir mücadeleye sergileyen Edremit temsilcisi ikinci devrede taraftarlarının da devreye girmesi ile başarılı savunması ile galibiyete uzanmasını bildi. Zaman zaman hakem kararlarının ev sahibi taraftarların tepkisine neden olduğu mücadelenin ilk yarısı bol skorlu geçerken maçta ikinci yarıda savunmalar sertleşti. Ev sahibi Edremit Belediyesi GüresporDanaejah Grant 26 sayı, 4 ribaund, 6 asist ve Betül Pehlivan 23 sayı, 3 ribaund, 2 asist ile galibiyeti getiren isimler oldular. Konuk Elazığ ekibinde ise Sharon Houston 25 sayı, 15 ribaund, 2 asist üretirken Tuğba Gönen 16 sayı,  7 ribaund ile maçı bitirdi. Edremit Belediyesi GüresporBaşantrenörü Güray Kurtuluş, ligin uzun bir maraton olduğunu bir engeli daha kayıpsız geçmeyi başardıklarını söyledi. Karşılaşma Türkiye Basketbol Federasyonu’nun wevtv yayını TBF TV’den naklen yayınlandı. Karşılaşmayı Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Cahit Çetin, önceki dönem Burhaniye Belediye Başkanı Fikret Akova, Edremit Belediyesi Gürespor Kulübü Başkanı Ahmet Çetin ve çok sayıda taraftar izledi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.