CHP’Lİ TÜM: “İHRAÇ EDİLENLERİN BİRÇOĞU ATATÜRKÇÜ VE SOSYAL DEMOKRAT”

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

CHP’Lİ TÜM: “İHRAÇ EDİLENLERİN BİRÇOĞU ATATÜRKÇÜ VE SOSYAL DEMOKRAT”

 

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, son KHK ile ihraç edilenlerin Atatürkçü ve sosyal demokrat kişiler olduğunu söyledi. 686 sayılı KHK’yı meclis gündemine taşıyan Tüm, sosyal demokrat dünya görüşüne sahip kişilerin de yargısız infaz edildiklerinin altını çizdi.

 

“BİRÇOĞU ATATÜRKÇÜ”

686 sayılı KHK ile görevlerinden ihraç edilenlerin arasında Marmara Üniversitesi Anayasa Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu’nun da bulunduğu bilgisini Genel Kurul’da paylaşan Tüm, “İhraç edilenlerin çoğu öğretmen ve akademisyen. İçlerinde Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu gibi isimlerin de bulunduğuakademisyenlerin kimliklerine bakıldığında, birçoğu Atatürkçü, sol, sosyal demokrat dünya görüşüne sahip kişilerdir.” dedi.

 

“KORKUTARAK MI SUSTURACAKSINIZ?”

Hükümete, ihraç edilen akademisyenlerin neden işten atıldığını ve terörle ne gibi bir ilgilerinin olduğunu da soran Mehmet Tüm,OHAL kararnameleriyle, özellikle referandum öncesi yargısız infaz yapıldığını dile getirerek “Bu yargısız infazlarla tüm akademisyenleri korkutarak susturmak mı istiyorsunuz?” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.