“ETTİĞİ YEMİNE SADIK KALMAMAKTADIR”

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

“ETTİĞİ YEMİNE SADIK KALMAMAKTADIR”

CHP Gömeç ilçe başkanı Mehmet Sidan yaptığı yazılı basın açıklamasında “Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan son yaptığı açıklamaların birinde başkanlık sistemini kendisi için isteyecek kadar karaktersiz olmadığını açıkça beyan etmiştir” dedi.

CHP Gömeç ilçe başkanı Mehmet Sidan açıklamasının devamında ise “Savunduğu, başkanlık sisteminin ülkemiz için daha sağlıklı olduğudur. Fakat içinde bulunduğumuz referandum sürecinde tartışmalar sistem ve rejim değişikliği üzerine olduğu kadar özellikle kendi taraftarları arasında şahsı üzerinden yapılmaktadır ve kendiside bunu doğrularcasına devletin kendisine verdiği imkanları hukuk, kanun ve vicdanlara aykırı şekilde kullanarak meydanlara inmekte ve vatandaşlardan evet lehine oy istemektedir. Keza cumhurbaşkanlığına seçilme koşulları ve yetkileri mevcut kanunlarla açıkça belirtilmiş ve kendiside bu şartları bilerek aday olmuş ve seçilmiştir. TBMM inde de tüm Türk halkı önünde tarafsız olacağına dair namusu ve şerefi üzerine yemin etmiştir. Şimdi aleni şekilde taraftır ve ettiği yemine sadık kalmamaktadır. Türk halkı, ettiği yemine bile sadık kalamayan biri tarafından yönetilmeyi hak etmemektedir. Türk halkı büyüktür, bu ülkeyi en zor şartlarda en doğru şekilde yönetecek kişiyi bulmaya muktedirdir. Bir vatandaş olarak kendisine çağrım şudur. Mademki başkanlığı kendin için istemiyorsun, bu dünyanın fani olduğunu da söylüyorsun ettiğin yemine sadık kalarak tarafsız ol. Meydanlara inme. Bu ülkenin vatandaşlarının sağduyusuna, kendini yönetme kabiliyetlerine güven ve aday olmayacağını Türk halkına açıkla. Bizde kendin için istemediğine inanalım, tartışalım ve referandumda bu ülke için hangi sistemin daha iyi olacağı adına hür iradelerimizle oy kullanalım” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.