" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BİR DEV UYANIYOR

Dünyanın çeşitli köşelerine yayılmış bulunan mezunlarıyla 60 yılı geçkin bir geçmişe sahip olan Edremit Lisesi mezunları 2017 yılının 2. Buluşmasını tarihi lisenin yenilenmiş bulunan kantininde gerçekleştirdi.   Lisenin 1976 mezunu Müdür Sedat Avcı,1981 mezunu Beden Eğitimi öğretmeni Hakan Korkmaz ve mezun olmadığı halde emeğini lisenin atılım çabalarına adayan ve 2003 yılından beri Lisede Fizik öğretmeni […]

BİR DEV UYANIYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Dünyanın çeşitli köşelerine yayılmış bulunan mezunlarıyla 60 yılı geçkin bir geçmişe sahip olan Edremit Lisesi mezunları 2017 yılının 2. Buluşmasını tarihi lisenin yenilenmiş bulunan kantininde gerçekleştirdi.

 

Lisenin 1976 mezunu Müdür Sedat Avcı,1981 mezunu Beden Eğitimi öğretmeni Hakan Korkmaz ve mezun olmadığı halde emeğini lisenin atılım çabalarına adayan ve 2003 yılından beri Lisede Fizik öğretmeni İsmail Kırdar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen buluşmada lisenin en eski mezunları olan 1959 mezunları Aytekin Taşcıoğlu ve Önder Tulum buluşmanın sembol kişilikleri idi. Edremit ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yaşayan mezunların arasında Akçay eski belediye başkanı ve 1970 mezunu Cahit İnceoğlu, bir mezun eşi olan eski Küçükkuyu belediye başkanı Dr Yusuf Aksoy da dikkatleri üzerlerine çektiler. Anıların paylaşıldığı buluşmada,en yeni mezun olarak 1992 mezunu  Ebru Sıdıka Tuncel yer aldı.1961 mezunu ve kurulma sürecinde olan Edremit Lisesi Mezunlar Derneği kurucular heyetine öncülük eden Volka Tuncel,Edremit lisesinin rahmetli babası Süleyman Tuncel ve arkadaşları tarafından başlatılan bir seferberlik sayesinde bin bir zorlukla kurulduğu ve inşa edildiğinden,bu nedenle mezunlar derneğinin bir an önce kurulmasının gerekliliğinden bahsetti.Tuncel,ayrıca bu tip buluşmaların  sıklıkla gerçekleştirileceğini ve şu an Körfez Anadolu Lisesi olarak hizmet veren okulun Eski adına (EDREMİT LİSESİ) kavuşması için kampanya yürüteceklerini söyledi.

Edremit Lisesi yenileniyor projesi ve bir çok konularında tartışıldığı mezunlar buluşmasında yetiştirdiği çeşitlimeslek gruplarından insanlar ile ülkeye büyük katkıları olan Edremit Lisesi camiasının uyuyan bir dev olduğu ve bu devin uyanmakta olduğu konusunda mezunlar hem fikir oldular.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.