" />
USD
3,6754
EURO
4,3289
ALTIN
151,4190

“OKUMAK;   KUŞLAR GİBİ UZAK DİYARLARA GİTMEKTİR.”

  Edremit Cumhuriyet Başsavcısı Recep Eser ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç BENGİ Projesi kapsamında  Özel Mektebim  Okulları Konferans Salonu’nda kitap okuma saatinde okul müdürleri,öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldiler.   20 dakika süren kitap okuma etkinliğinin ardından öğrencilerle sohbet ederek onların sorularına cevap veren Cumhuriyet Başsavcısı Recep Eser ve İlçe Milli Eğitim Müdürü […]

“OKUMAK;   KUŞLAR GİBİ UZAK DİYARLARA GİTMEKTİR.”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Edremit Cumhuriyet Başsavcısı Recep Eser ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç BENGİ Projesi kapsamında  Özel Mektebim  Okulları Konferans Salonu’nda kitap okuma saatinde okul müdürleri,öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldiler.

 

20 dakika süren kitap okuma etkinliğinin ardından öğrencilerle sohbet ederek onların sorularına cevap veren Cumhuriyet Başsavcısı Recep Eser ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç öğrencilere  kitap okumanın öneminden bahsettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç Sayın Valimizin başlattığı BENGİ Projesi kapsamında haftada iki kez 20 dakika olmak üzere okullarımızda okuma saati yapıldığını,  bu okuma saatlerine Kaymakam Bey ile katılmaya gayret gösterdiğini belirtti.Ülkemizde ne yazıkki  en az okuyan ülkeler arasında yer aldığımızı, bu etkinliklerle kitap okumanın yaygınlaştırılmasının  hedeflendiğini söyledi.

“OKUMAYAN TOPLUMLAR GERİ KALMIŞ TOPLUMLARDIR”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç : “Okumayan toplumlar geri kalmış toplumlardır.Dünyada ekonomik anlamda söz sahibi toplumlar okuyan toplumlar olup,bu ülkerlerde kişi başına  bir yılda 20 kitap okunmaktadır. Son zamanlarda ülkemizde kitap basımında ciddi bir  artış gözlenmekte bu da gösteriyor ki  yeni nesille birlikte bizim ülkemizde de kitap okuma oranı artacaktır.Bu anlamda  okullarımızda müsait olan daire amirlerimizle  beraber okuma saatlerine katılacağız.” dedi.Daha sonra öğrencilerle söyleşiye geçildi.Söyleşide Cumhuriyet Başsavcısı Recep Eser ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç öğrencilerin birbirinden güzel ve ilginç sorularını yanıtladılar.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.