" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

MUHASEBE HAFTASI KUTLANIYOR

    01-07 Mart Muhasebeciler Haftası” nedeniyle Balıkesir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Edremit Temsilciliği tarafından Şehit Hamdibey Meydanı’nda tören düzenlendi.       “01-07 Mart Muhasebeciler Haftası” tüm yurt genelinde olduğu gibi Edremit ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı. Balıkesir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Edremit Temsilciliği tarafından Şehit Hamdibey Meydanı’nda düzenlenen törende ilk […]

MUHASEBE HAFTASI KUTLANIYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

 

01-07 Mart Muhasebeciler Haftası” nedeniyle Balıkesir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Edremit Temsilciliği tarafından Şehit Hamdibey Meydanı’nda tören düzenlendi.

 

 

 

“01-07 Mart Muhasebeciler Haftası” tüm yurt genelinde olduğu gibi Edremit ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı. Balıkesir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Edremit Temsilciliği tarafından Şehit Hamdibey Meydanı’nda düzenlenen törende ilk olarak odanın Edremit Temsilcisi Ali Öztürk tarafından Atatürk anıtına çelenk konuldu. Ardından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Balıkesir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Edremit Temsilcisi Ali Öztürk “Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisine ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaya ilişkin farkındalığın arttırılması amacıyla 1-7Mart, Muhasebe Haftası olarak kutlanmaktadır.  TÜRMOB çatısı altında örgütlenen,  ülke genelindeki 77 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir odası ile 8 Yeminli Mali Müşavir odasına kayıtlı, 101 bin meslek mensubu, 21 bin stajyer, büro çalışanları ve aileleriyle birlikte sayısı 1 milyona yaklaşan muhasebe camiası çeşitli etkinliklerle Muhasebe Haftasını kutlayacağız.

 

 

“KÖKLÜ BİR GEÇMİŞE SAHİBİZ”

Köklü bir geçmişe sahip olan ve 27 yıl önce yasal statüsüne kavuşan mesleğimiz ve bu önemli mesleği yapan meslektaşlarımız, uluslararası standartlarda iş dünyasının mali tablolarını hazırlayarak kamu maliyesinin güçlenmesine katkı koymanın yanı sıra, işletmelerimizin gelişmesinde yol gösterici ve uluslararası alanda rekabet edebilirliğinde ivme kazandırıcı bir görev üstlenmektedir. Odalarımız yıllardır, mesleki çıkarlarını savunurken, ülke ve toplum çıkarlarını gözeterek taleplerini belirlemektedir. Taleplerimiz ve beklentilerimiz kamu maliyesinin ve ekonomimizin daha da güçlenmesi, işletmelerimizin gelişmesi, ülkemizin ve insanlarımızın refah seviyesinin yükselmesi içindir.

 

 

SORUNLARIMIZIN ARTIK ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYORUZ

Muhasebe ve denetim mesleğinin mensupları olan bizler, sürekli ertelenen ve büyüyen sorunlarımızın artık çözülmesini istiyoruz.  Odalarımız olarak sorunlarımızı diyalogla çözmeye büyük önem verdik. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada sorunlarımızın çözümünde ilk tercihimiz diyalog ve uzlaşma olacaktır. Meslektaşlarımızın barış ve huzur içinde mesleklerini yapabilmeleri her geçen gün ağırlaşmakta tüm meslektaşlarımız arasında huzursuzluk ve öfke artmaktadır. Bu güne karda ki iyi niyetli çabalarımızın karşılığını görmek istemekteyiz.Ancak bir süredir mesleğimizin temel sorunlarına ve taleplerimize gerekli ilgi gösterilmemektedir.

Şu unutulmamalıdır ki meslek mensuplarımızın altına imza attığı her beyan ve bildirimin sonucunda kamu kaynaklarının güvenliği ve kayıtlılığı artmakta bir çocuğumuzun daha tedavisi yapılmakta, bir çocuğumuz daha okula gitmekte, bir yaşlımız emekli olabilmekte, bir yaşlımız bakım görmektedir. Bu durum meslek örgütümüzün ülkedeki kaynak dağılımındaki rolünü gösterir adil paylaşım için de meslek mensuplarımızın görevi meydandadır. Mesleki anlamda umutlarımızın büyüdüğü, meslektaşlar olarak mutluluk içinde kutlayacağımız haftaları hep birlikte yaratmak dileğiyle haftamız kutlu olsun.

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.