BAŞKAN ERDEM: “BAŞIMIZ DİK ALNIMIZ AÇIK”

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

BAŞKAN ERDEM: “BAŞIMIZ DİK ALNIMIZ AÇIK”

 

BESOB Başkanı Fehmi Erdem sahte plakayı engelleyecek darphane mührünü 15 Şoförler Odası Başkanına dağıtırken “Balıkesir Kuvayi Milliye şehri, bugüne dek Balıkesir’de böyle bir hak hırsızlığı olmadı. Başımız dik, alnımız açık. Darphane mührü ile de bundan sonra zaten böyle bir sahteliğin ihtimali bile kalmayacak” dedi

 

 

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi  Fehmi ERDEM  , Balıkesir il genelindeki tüm Şoförler ve Otomobilciler Odaları Başkanlarına, Darphane tarafından bastırılan  yeni mühürlerini teslim etti.

 

BESOB Başkanı Fehmi ERDEM her ne kadar ilimizde yaşanmasa da  Ülke genelinde sahte plaka basımları ile karşılaşıldığını ve bu plakaların  Terör , gasp, ikiz plaka  gibi olaylarda kullanıldığını ifade ederek bu olayların önüne geçilmesi amacı ile sahtesinin yapılması imkansız olan, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından basılan mühürleri Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlarına tutanak karşılığı teslim etti.

Besob Hizmet binasında yapılan törende 15 Meslek Odasına mühürleri teslim edildi.

 

İlçe Şoförler Odası başkanları ile birlikte daha sonra Büyükşehir Belediyesine geçilerek UKM Başkanı Taylan Engin ile görüşüldü. BESOB Başkanı Fehmi Erdem UKM’nin Bandırma ve Burhaniye’de birim açarak her iki bölgedeki vatandaşların il merkezine resmi işler için gelmesini çözdüğü için teşekkür etti.

 

Büyükşehir Belediyesi UKM Başkanı Taylan Engin de BESOB Başkanı ve ilçe oda başkanlarına ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek ilgili tarafların il düzeyinde böyle bir ziyarette buluşmasının önemli olduğunu söyledi. Engin şöyle konuştu:

 

“Bölge toplantılarında bir araya geldik. Ne sıkıntı var, ne sorun var, biz ne düşünüyoruz, bizim aklımızda ne var bunları konuştuk. Bunları da zaten BTT kalem kalem hepsini çıkardı. BTT fikir birliğine vardığımız çözümleri de kalem kalem çıkardı ve sıkıntıları da Ankara’da her gittiği yerde dile getirdi. Amacımız ortak nokta bulmak. Üç toplantı yaptık. İlk Gönen ile başladık. Daha sonra Burhaniye ile körfez bölgesi daha sonra Bigadiç ile Kepsut Dursunbey Susurluk yapmıştık. Büyükşehir yasasının hayata geçmesi ve oturması açısından belli bir zaman kat ettik.

 

Uzak ilçelerimizden UKM’ye resmi işlemler için gelmek sorun oluyordu. Ayvalık 125 kilometre. Marmara Adasından gel bir gün git bir gün. Bu konularda 1 yıldır çok şikayet aldık. Daha önce halletmeyi planlıyorduk ama ancak resmi prosedürü tamamladık. Şimdilik biri Burhaniye diğeri Bandırma olmak üzere UKM’ye iki birim daha kazandırdık. Eleman alımları sürüyor. Mayıs ayından itibaren de bu birimler hizmet vermeye başlayacak böylece ilçelerimizden merkeze gelmek zorunda kalınmayacak. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız bu konuda önümüzü açtı biz de gerekeni yaptık.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.