" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

SINDIRGI’DA  405 ADET TOP OKULLARA DAĞITILDI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk olarak başlatılan kampanya ile öğrencileri spora teşvik edebilmek ve okullarda kullanılan malzemelerin arttırılması adına Balıkesir ve ilçelerindeki okullara 15000 adet basketbol, voleybol ve futbol topu dağıtımı gerçekleştirildi. İl merkezi ve ilçelerin en ücra köşelerinde bulunan okullarda kampanya ya dahil edildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yer alan tüm ilk, […]

SINDIRGI’DA  405 ADET TOP OKULLARA DAĞITILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk olarak başlatılan kampanya ile öğrencileri spora teşvik edebilmek ve okullarda kullanılan malzemelerin arttırılması adına Balıkesir ve ilçelerindeki okullara 15000 adet basketbol, voleybol ve futbol topu dağıtımı gerçekleştirildi. İl merkezi ve ilçelerin en ücra köşelerinde bulunan okullarda kampanya ya dahil edildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yer alan tüm ilk, ortaokul ve liselere 5’er futbol topu, 5’er voleybol ve 5’er basketbol topu olmak üzere 15’er top ulaştırıldı. Bunun yanında 110 amatör futbol takımına 5’er futbol topu, 10 amatör voleybol takımına 10’ar voleybol topu verildi.

Bu kampanya ile okullarda spor malzemesi temini için toplanan spor kolu paraları tarihte kalıyor. Gençleri spora teşvik edebilmek, kötü alışkanlıklardan uzak tutularak eğitim seviyesinin yükseltilmesine katkı sağlamak için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi üç yıldan bu yana sürdürdüğü mahalle ligi futbol turnuvasına, okullara 15.000 top kampanyası ile yeni bir hayat verdi. Topları alan miniklerin sevinci ise görülmeye değerdi. Bazıları ise mutluğunu belirterek kampanyanın devam etmesini daha fazla top gelmesini istedi. 15.000 topla başlayan projenin önümüzdeki yıllarda ikiye katlayarak devam etmesi planlanıyor. Proje kapsamında Sındırgı ilçesinde de 27 okula 405 adet top dağıtımı gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Murat Sarp “Çocuklar için oyun oynamak önemli bir eğitim aracıdır. Oyun oynamak ve spor yapmalarını sağlamak top gerekiyordu. Özellikle kızlar için voleybol topu, erkekler için de futbol topu ve basketbol topunu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak biz bu öğrencilere getirdik. İnşallah bu toplarla eğitimlerine bir şeyler katacaklar. Oyunla gelişecekler öğrencilerimiz.  Hem bireysel spor anlamında gelişecekler hem de oyun alanında gelişecekler. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur bunu düşünerek, ta Sındırgı’ya dahi en ücra köylere dahi topları gönderdi. İnşallah öğrencilerimizde bu toplarla beraber okullarında derslerinde de başarılı olacaklar. Sporda da bir yerlere gelecekler. İnşallah Balıkesir’de eğitimli bireyler olarak Balıkesir de ve Türkiye ’de Türk milletine hizmet edecekler. “ dedi.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “ Bir şehirde var olan bütün insanların hizmete ihtiyacı var olduğu düşünülerek,  belediyelerimiz artık sadece yol su kanalizasyon işleri değil, gençlerimizden çocuklarımızdan her yaştaki insanlara fırsat verebilmek için çalışmalar içerisinde.  Büyükşehirimizin mahalle ligi de şu anda devam ediyor. Aynı zamanda da bütün okullarımızda spor yapabilmeleri için bizler kapalı spor salonları, gençlik merkezleri ve bütün alanlarda semt sahaları yapıyoruz. Tabi semt sahaları yapılan alanlarda daha sağlıklı bir ortamda spor yapabilmeleri için bütün okullarımıza bugün futbol topları, basketbol ve voleybol topu dağıtıyoruz. Ve Sındırgımızda şu an toplamda 405 tane topu okul müdürlerimize teslim ettik. Genelde de 15000 topun olduğu düşünülürse büyükşehirimiz neslimize sahip çıkmak adına, sağlam kafa sağlam vücutta bulunur diyerek çalışmalarını sürdürüyor. Bu amaçla spor yapmak lazım. Gençliğimize sahip çıkmak adına güzel bir proje olduğunu düşünüyorum ve bu imkânı sağlayan büyükşehir belediye başkanımız sn. Ahmet Edip Uğura teşekkür ediyorum. Bu topları görünce ve daha önce de dağıtılan formaları görünce eskiden kendi öğrencilik yıllarımızda bir futbol topu için ne kavgalar ettiğimiz aklıma geldi. Ülkemizin aslında nereden nereye geldiğinin bir işareti. Çağ atlayan bir ülkenin artık çağ atlayan bir gençleri oluştu. Bu işleri bu, imkânları sağlayan hükümetimize başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere anlayışı değiştiren ve insanlara hizmet etmeyi bir ibadet gören anlayışı bizlere yerleştiren cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkürler ediyorum. “ sözleri ile düşüncelerini dile getirdi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.