" />
USD
3,6777
EURO
4,3319
ALTIN
151,5291

AHMET AKIN ÇALIŞMALARINI HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYOR

  CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan başdanışmanı Ahmet Akın çalışmalarını Manyas’ta sürdürdü. Partisinin Manyas İlçe Örgütü ile birlikte ilk olarak halk pazarını ziyaret eden Akın, burada Pazar esnafını tek tek ziyaret ederek “hayırlı işler” dileğinde bulundu. Halk pazarında esnaf ve halkla sohbet eden Ahmet Akın referanduma ilişkin düşüncelerini paylaştı, sorulan soruları yanıtladı. HERKESİ TEMSİL […]

AHMET AKIN ÇALIŞMALARINI HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan başdanışmanı Ahmet Akın çalışmalarını Manyas’ta sürdürdü. Partisinin Manyas İlçe Örgütü ile birlikte ilk olarak halk pazarını ziyaret eden Akın, burada Pazar esnafını tek tek ziyaret ederek “hayırlı işler” dileğinde bulundu. Halk pazarında esnaf ve halkla sohbet eden Ahmet Akın referanduma ilişkin düşüncelerini paylaştı, sorulan soruları yanıtladı.

HERKESİ TEMSİL EDECEK, TARAFSIZ CUMHURBAŞKANI İSTİYORUZ

Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın hemşerilerinden anayasanın değiştirilmek istenen maddelerini dikkatle incelemelerini isteyerek “ Bakın anayasaya göre Cumhurbaşkanı tarafsız olacağına ilişkin yemin edecek. Ama değişiklikle  aynı zamanda bir partinin genel başkanı olacak bir kişi Cumhurbaşkanı seçilmiş olacak. Bütün toplumu, seksen milyonu temsil etmesi gereken cumhurbaşkanı bu koşullarda nasıl tarafsız olacak. Partisini ve partililerini temsil edecek Cumhurbaşkanı hepimizi temsil edebilir mi? Yaptığı uygulamalarda, atamalarda tarafsız davranabilir mi? Bu yüzden tarafsız Cumhurbaşkanı mı istiyoruz yoksa bir partinin taraflı davranacağı çok açık olan başkanının cumhurbaşkanı olmasını mı istiyoruz? Referandumda buna karar vereceğiz. Biz tarafsız, herkesi temsil eden Cumhurbaşkanından yanayız. Ülkemizin ihtiyacı da budur” dedi.

Halk pazarından ayrıldıktan sonra Manyas ilçe merkezindeki esnafı da ziyaret eden Akın, burada yaptığı sohbetlerde anayasa değişikliği ile getirilmek istenen tek adam rejiminin sakıncalarını anlattı.

REFERANDUMDA SAĞDUYU GALİP GELECEK, DEMOKRASİ KAZANACAK

Akşam saatlerinde ise Manyas Salur ve Kızıksa mahallerine geçen Ahmet Akın kahveleri ziyaret ederek hemşerileriyle sohbet etti. Akın, yaptığı konuşmada “toplumumuzu ikiye bölecek bir referandum süreci yaşıyoruz. Bu referandumdan “evet” çıkarsa oyların yarısından bir fazlasını alacak bir kişi Cumhurbaşkanı olacak ve her şeye o karar verecek. Geri kalan yüzde elli her şeyin dışında kalmış olacak. Kendisinden ve partisinden yana olmayanlar hep dışlanacak. Daha şimdiden “hayır” diyecekleri akıl almaz iddialarla suçlayorlar. Bu halk artık huzur istiyor. Huzur içinde yaşamamızın yolu da parlamenter sistemden geçmektedir. Herkesin temsil edildiği meclisten geçmektedir. Bu değişikliğe “evet” diyenler de “hayır” diyenler de bu memleketin saygın vatandaşlarıdır. Kimsenin onları suçlamaya hakkı da, haddi de yoktur. Halk her şeyi görüyor ve biliyor. Referandumda Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkacaktır. Bir kişinin ülkemizi kendi mülkü gibi, istediği şekilde, denetleme ve denge mekanizmaları olmadan yönetmesine izin vermeyecektir. Rferandumda sağduyu galip gelecek ve güzel ülkemiz sürüklenmek istenen felaketi atlatacaktır” dedi.

CHP Balıkesir Mileltvekili Ahmet Akın Manyas çalışmaları sırasında Banvit Bandırma ve Best Balıkesir basketbol kulüpleri arasında oynanan basketbol maçını da trübünde taraftarlarla birlikte izledi, her iki takıma da başarılar diledi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.