ESKİ BELEDİYEYİ YIKTILAR, YENİSİNİ YAKTILAR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

ESKİ BELEDİYEYİ YIKTILAR, YENİSİNİ YAKTILAR

 

 

 

Burhaniye’de 2012 yılında önceki belediye başkanı Fikret Akova’nın girişimleri sonucu kazandırılan hizmet binası, geçtiğimiz Cumartesi günü arşiv bölümünün yanması ile tedbirlerin ne kadarı işler olduğu sorusunu gündeme getirdi.

 

Cumartesi günü ha1fta tatili olması nedeniyle kuşku yaratan arşiv yangını sonrası, Burhaniye emniyeti, savcılık ve itfaiyeden gelecek olan raporların tamamlanmasından sonra yangının oluş nedeni açıklanacağını öğrenildi. 30 Mart yerel seçimleri sonrası göreve gelir gelmez ilk işi CHP yönetiminden kalan binaları yıkmaya başlayan AKP’li belediye, uzun yıllar hizmet vermiş olan eski belediye binasını da yıkmıştı. Özellikle belediyenin arşiv bölümünde  çıkan yangında  imar ve mali işler, muhasebe bölümünün dosyaları büyük zarar görürken, akıllara ihmal varmı sorusunu gündeme getirdi. Arşiv bölümünü sürekli gözetim altında tutan kameralar incelendimi? Arşivin güvenliği ve arşiv bölümü sorumlusu varmı? En ufak bir duman gördüğünde alarm çalan yangın alrmıçalışıyormu? Çalışmıyorsa nedeni nedir? Gibi soruları da akıllara getirdi. Artık Cumartesi günü yanan arşiv bölümünde hangi dosyaların zarar gördüğü, nasıl bir zarar oluştuğu, bundan sonra alınacak olan önlemler nelerdir? Arşiv bölümüne her önüne gelenin girmesini engelleyecek bir önlemler dizisi alınacak mı?  sorularına gündeme taşıdı. Böylece vatandaşların aralarında sıkça gündeme getirdiği eski belediyeyi yıktılar, yeni belediyeyi yaktılar sözü de Burhaniye tarihine geçti.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.