" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

En Güncel Uşak Haberleri

En Güncel Uşak Haberleri Uşak ülkemizin Batı Anadolu kısmında, Ege bölgesinde bulunan 1309 kilometrekare yüzölçümüne 242 bin nüfusa sahip şirin bir şehrimizdir. 5 ilçeden meydana gelen Uşak, Türkiye tarihinde ilk olarak elektriği kullanan şehrimiz olarak bilinmektedir. Ayrıca ilk şeker fabrikası da dönemin Uşaklı bir müteşebbisi tarafından kurulmuş olan Uşak Şeker Fabrikası’dır.   Uşak organize sanayi […]

En Güncel Uşak Haberleri
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

En Güncel Uşak Haberleri

Uşak ülkemizin Batı Anadolu kısmında, Ege bölgesinde bulunan 1309 kilometrekare yüzölçümüne 242 bin nüfusa sahip şirin bir şehrimizdir. 5 ilçeden meydana gelen Uşak, Türkiye tarihinde ilk olarak elektriği kullanan şehrimiz olarak bilinmektedir. Ayrıca ilk şeker fabrikası da dönemin Uşaklı bir müteşebbisi tarafından kurulmuş olan Uşak Şeker Fabrikası’dır.

 

Uşak organize sanayi ve küçük sanayi sitelerine sahip sanayi şehirlerinden biridir. Şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta havalimanı bulunmakta ve ayrıca sivil havacılık uçuşları da şehirde yapılmaktadır.

 

İç Ege bölgesinde bulunmasından ötürü iklimi daha ziyade karasal özellik gösterir. Şehir tarihi yapısı önemli kalıntılara sahiptir. Bizans ve öncesi Helen devirlerine ait birçok kalıntı bulunmuş ve müze haline getirilmiştir. Ayrıca Selçuklu ve Osmanlı tarihi şehir yapıları da şehrin önemli değerleri arasındadır.

 

Türkiye’nin en düşük suç oranına sahip şehirleri arasında 18. sırada yer alan Uşak haberler ekranlarında pek sık olumsuz haberlerle yer almaz. Belediyenin şehir planlaması ve önemli altyapı ve çevre düzenlemeleriyle şehir, gün geçtikçe güzelleşmektedir. Ayrıca sanayi ve üretime yönelik yapılan yatırımlarla cazibe merkezi olma yolunda ilerlemektedir.

 

 Uşak Haberleri Oku

 

Yerel haber kanalları, gazeteler, dergi ve bültenler sayesinde Uşak haber kategorimizi takip edebilirsiniz. Uşak son dakika haberleri sitemizden takip edebilir, yorum yazabilir, iletişime geçebilirsiniz.

 

Uşak’ta Kültür Sanat

 

Gerek belediye ve kamu kurumları gerekse de dernek ve vakıflar desteğiyle konser, söyleşi, dinleti, üniversite ve eğitim kurumlarıyla da konferans, seminer gibi etkinliklerle Uşak, kültür sanata verdiği değeri her halükarda göstermektedir. Uşak kültür sanat haberlerini de sitemizde bulabilirsiniz.

 

Uşak’ta Ticaret ve Sanayi

 

Esnaf, zanaatkâr gibi küçük ölçekli işletmeler ve sanayi ve imalat yapan orta ve büyük ölçekli işletmelerle Uşak ekonomisi kuvvetli ve sağlam bir zeminde ilerlemektedir. Uşak Ticaret Odası ve kamu kurumlarının ortak çalışma ve faaliyetleri sayesinde ekonomisi daha da iyiye gidecektir. Uşak hakkındaki ekonomi haberleri sitemizde mevcuttur.

 

Uşak’ta Eğitim ve Spor

 

Uşak, eğitime ve eğitimciye verdiği değerle, sporcuya olan desteğiyle halkın daima iki önemli olmazsa olmazı olan sağlık ve eğitimi yükseltme ve yüceltme bilincinde ve anlayışında olmuştur. Sportif faaliyetlerin yapıldığı kurum ve altyapılarla, ilköğretimden yükseköğretim kurumlarına kadar eğitim kurumlarıyla Uşak, ülkemizin nadide şehirlerinden biri haline gelmiştir.

 

Sitemiz Yayınları Hakkında Bilgi

 

Uşak haber denilince ilk akla gelen portalımız, uşak haberleri ve ülke gündeminde ki tüm güncel haber başlıklarını sizlere ulaştırıyor. Yerel haberlerin yanı sıra siyaset, sağlık, magazin, fragmanlar, eğitim, ekonomi ve birçok başlık altında haberleri sizlerle buluşturuyoruz.

 

Detaylı bilgi için lütfen sitemizi ziyaret ediniz.

http://portalusak.com

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.