BURHANİYE DE ŞEHİTLERE DUYGUSAL ANMA

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

BURHANİYE DE ŞEHİTLERE DUYGUSAL ANMA

 

 

 

Burhaniye’de,  Çanakkale Zaferi’nin 102.yılı nedeniyle anma töreni düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında anıta çelenklerin konmasının ardından Reha Yurdakul Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende ilçedeki şehitlerin geçmişlerinin okunması ve öğrencilerin sahnelediği Çanakkale Oratoryosu  sırasında duygusal anlar yaşandı.

Reha Yurdakul kültür merkezi’nde düzenlenen Çanakkale Şehitlerini anma töreninde duygusal anlar yaşadı. Kaymakam Hüseyin Öner’in hazırlattığı ve Burhaniye Şehitlerini anlatan film gösterisi  büyük ilgi görürken, şehitlerin özgeçmişleri anlatılırken, de duygusal anlar yaşandı. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı programda, liseli gençlerin canlandırdığı Çanakkale Oratoryosu da salondaki coşkuyu artırdı. Okulun Edebiyat Öğretmeni Firuzan Şahan’ın öncülüğünde hazırlanan program taktir topladı. Programın sonunda, daha önce düzenlenen Çanakkale konulu, resim,şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri, Kaymakam Hüseyin Öner, Garnizon Komutanı Topçu Binbaşı Mümin Erturan, Belediye Başkan Vekili Cemil Bahadır, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç.Oğuzhan İlban, Emniyet Müdürü Tuncay Orhan, Jandarma Komutanı İsmail Aybaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhan Levent tarafından verildi. Programın sonunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Adnan Çakır ve programda emeği geçen öğretmen ve öğrencileri kutlayan Kaymakam Öner, Oratoryo da görev öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.