" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Son Zamanlarda Bayrak Üretiminin Önemi

  Bayrakların, ülkeler için bağımsızlık sembolleri olduğunu hepimiz ilkokuldan beri öğreniyoruz. Peki, bir bez parçası gibi görünen bayraklara neden bu kadar ilgi gösteriliyor? Bu sorunun cevabı hiç şüphesiz milliyette gizli. Bayraklar bir nevi hangi millete ait olduğunu simgeleyen değerler, bu sebeple de bu kadar fazla ilgi görmektedir. Bayraklar, farklı kullanım amaçlarına uygun olarak ta üretilmekte […]

Son Zamanlarda Bayrak Üretiminin Önemi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Bayrakların, ülkeler için bağımsızlık sembolleri olduğunu hepimiz ilkokuldan beri öğreniyoruz. Peki, bir bez parçası gibi görünen bayraklara neden bu kadar ilgi gösteriliyor? Bu sorunun cevabı hiç şüphesiz milliyette gizli. Bayraklar bir nevi hangi millete ait olduğunu simgeleyen değerler, bu sebeple de bu kadar fazla ilgi görmektedir.

Bayraklar, farklı kullanım amaçlarına uygun olarak ta üretilmekte buna örnek verecek olursak plaj bayrağı, siyasi parti bayrakları, şirket bayrakları vb. gibi sıralayabiliriz. Bunların hepsinin üretiminde, bayrağın asılacağı yerin değerlerine uygun şekilde üretilmeleri şarttır. Tabi ki bayraklara verilen değer Türk bayrağı için ayrı bir şekle bürünmektedir. Özellikle milletlerin birbirini tahrik etmek ve ya birbirlerine tepki göstermek amacıyla, tepki gösterecekleri milletin bayraklarını yakmaya çalıştığına hepimiz şahit olmuşuzdur. Bu sebeple bayraklar milletler için değerlidir.

Bu değeri de hiç şüphesiz son zamanlarda artan bayrak imalatı ve satışında görmek mümkündür. Bizim için geçerli olan bir gerçek varsa hepimizin evlerinin belli köşelerinde özenle saklanan bayrakların olduğu gerçeğidir. Özellikle milli bayramlarımızda ve ya milletçe özel olan günlerimizde o bayrakları saklanan yerlerinden çıkararak ya evimizin en görünecek yerine ya araçlarımıza ya da yanımıza alarak, bu bayrakları sallamaktan ve asmaktan gurur duyarız. Bu gururu hissetmeyen hiç bir Türk ferdi bulunmadığını hepimiz o bayrağın, bizlere gurur verecek şekilde uluslararası arenada dalgalandırıldığın da gözleri dolan, duygulanan gururlanan birileri olduğunda görürüz.

Bu hisler ile hareket eden milletimiz bayrağına verdiği değeri her vakit göstermiş özellikle bu değeri son zamanlarda yaşadığımız olayların etkisiyle artan bayrak imalatı ve satışları ile görmekteyiz. Bu konuda görüştüğümüz flama bayrak işletmesi ile bayrak imalatı hakkında durumu sorduğumuzda bizlere verdikleri cevap son olaylardan sonra üretime yetişemiyoruz cevabı oldu. Özellikle bu durumun artarak devam ettiğini belirten flamabayrak.com işletmesi yetkilileri, bayrak imalatı ve satışındaki artışın daha da artmasını beklediklerini sözlerine eklediler.

Bayrağa verdiğimiz değeri, Türk bayrağı satışı ve üretimi istatistikleri ile açıklamamız, bu milletin bayrağına verdiği değerin somut ifadesi olarak karşımızda durmaktadır. Bu özellikleri ile milletimizin bayrak aşkına cevap verebilmek adına flamabayrak.com yetkilileri, bayrak üretimini arttırma konusunda yatırım çalışmalarına başlandığını da sözlerine ekledi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.