" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

İş Elbiseleri Hakkında Bilgi

  İş Elbisesi            İş elbisesi, genel anlamda bir iş yeri sembol etmek için giyilen giysilerdir. Birçok iş yerinin kendini tanıtmak, duruşunu belli etmek için kullanılmaktadır. Bu tarz elbiseler normal yerlere göre daha dayanıklı ve çalışanların işlerini yaparken daha rahat hareket etmelerini sağlamaktadır.  İş Elbiselerinin Önemi            İş elbisesi ile birçok yerde karşılaşabilirsiniz. Yemek yemeye […]

İş Elbiseleri Hakkında Bilgi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

İş Elbisesi

           İş elbisesi, genel anlamda bir iş yeri sembol etmek için giyilen giysilerdir. Birçok iş yerinin kendini tanıtmak, duruşunu belli etmek için kullanılmaktadır. Bu tarz elbiseler normal yerlere göre daha dayanıklı ve çalışanların işlerini yaparken daha rahat hareket etmelerini sağlamaktadır.

 İş Elbiselerinin Önemi

           İş elbisesi ile birçok yerde karşılaşabilirsiniz. Yemek yemeye gittiğiniz bir yerde, çalışma yapılan bir inşaatta, asansör şirketinde çalışan bir kişide, sanayide çalışan birinde bu ve buna benzer birçok yerde karşılaşma olasılığınız çok yüksektir. İş elbisesi zorunlu giyilmesi gereken bir kıyafettir. Çalışanların bir uyum içinde hep birlikte çalışmalarını ve o kıyafetler içerisinde daha motive olmasına da olanak sağlamaktadır. İş elbiseleri her zaman yukarıda bahsettiğimiz şekilde karşınıza çıkmayabilir. Mesela bir bankaya girdiğiniz zaman bütün çalışanların takım elbise ve buna benzeyen kıyafetleri ile görürsünüz. Bunun sebebi ise güveni sağlamaktır. Müşterilerin gözünde bütün çalışanlarının otoritesini korumak ve karşı tarafa güven vermektir. Bu da aslında bir satış stratejisidir. Rekabetin arttığı bu ortamda işverenler, kurumlar ya da şirketler elinden geldiğince daha üstler çıkmak istiyor ve elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyor. Bu sayede hem daha çok müşteri kazanıyor hem de rakipleri arasında bir adım daha öne çıkıyor. İş elbiseleri tabi ki de sadece güven ile alakalı bir durum değildir. Çalışanlarının güvenliği içinde oldukça önem arz etmektedir.

Her hangi bir risk durumunda çalışanının daha az zarar görmesini sağlamak ister bütün işverenler. Çünkü kurum ya da firmalar çalışanlarından sorumludur, onlara bir zarar gelmeden işini yapmaya çalışmalıdır. İş elbiseleri için hazırlanan özel kumaşlar ve özel dikimler vardır. Çalışanlarına en uygun olanı seçip onları kullanmaları gerekmektedir. İş elbiseleri sadece üstümüze giyinebileceğimiz kıyafetlerden ibaret değildir. Ellere her hangi bir zarar gelmemesi için eldiven kullanılır ya da burun ve ağız kısmına gelmemesi gereken zararlı kimyasal ya da zarar verecek diğer maddelerden korunmak için maskeler kullanılır, inşaat ortamında çalışan birini baret kullanmak zorundadır. Bu ve buna benzeyen birçok örnek daha sayılabilir fakat kısaca özetlemek gerekirse bunlar oldukça önemlidir.

           İş yelekleri de bunlardan biridir. Ambulans içinde çalışanlar, trafikle alakalı işlerde çalışan ya da güvenlik işleriyle uğraşan insanlarda sıkça karşılaşırız. İş yelekleri üzerinde genellikle parlak bir yansıma ile karşılaşıyoruz buda onların farkını göstermektedir. İş güvenliği ve sağlıklı bir şekilde işin halletmek için önemli bir ayrıntıdır.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.