" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Dortmund’a Bomba 4 Milyon Avro İçin

Geçtiğimiz haftalarda UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek final eşleşmesinde Borussia Dortmund Monaco maçı öncesi Dortmundlu oyuncuları taşıyan otobüsün yakınlarında bomba patlamıştı. Soruşturmayı yürüten Alman polisi olaya ilişkin Sergej W. isimli birini tutukladı. Rus ve Alman pasaportu bulunan saldırganın eylemi Borussia Dortmund hisselerinde manipülasyon yaratarak 4 milyon avro gibi bir meblağa kazanmak için düzenlediği ortaya çıktı. Alman […]

Dortmund’a Bomba 4 Milyon Avro İçin
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Geçtiğimiz haftalarda UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek final eşleşmesinde Borussia Dortmund Monaco maçı öncesi Dortmundlu oyuncuları taşıyan otobüsün yakınlarında bomba patlamıştı. Soruşturmayı yürüten Alman polisi olaya ilişkin Sergej W. isimli birini tutukladı. Rus ve Alman pasaportu bulunan saldırganın eylemi Borussia Dortmund hisselerinde manipülasyon yaratarak 4 milyon avro gibi bir meblağa kazanmak için düzenlediği ortaya çıktı.

Alman polisine göre saldırıyı çok önceden planlayan Alman Rus çifte vatandaşı eylemci Borussia Dortmund’un borsadaki değerinin düşmesini fırsata çevirmeyi planlıyordu. Yapılan soruşturmada saldırganın daha Borussia Dortmund’un çeyrek final maçının tarihi açıklamadan çok önce kulübün stadının yakınlarında 9 Nisan ile 13 Nisan ve 16 Nisan ile 20 Nisan tarihleri arasında yer ayırttığını belirledi. Olay yerine bırakılan mektupların da saldırgan tarafından eylemi radikal İslamcı grupları hedef göstermek için kasten bırakıldığı ortay çıktı.

Savcılığa göre saldırganın amacı Borussia Dortmundlu futbolculara mümkün olduğunca fazla zarar vermek; mümkünse birçoğunu öldürmek ve böylece takımın yaşayacağı puan kayıpları yüzünden borsada işlem gören hisse senetlerinde yaşanacak ani düşüşle önceden kaydettiği 15 bin işlem sayesinde geleceğe dönük 4 milyon avro kazanç sağlayacağı ön görüsünde bulundu. Bu yüzden bombaların üzerine metal parçalar yerleştirildiğini vurgulayan savcılık; patlamalardan sonra kopan metal parçalardan birinin yaralanan Marc Bartra’nın hemen yakınına saplandığını vurguladı. Ayrıca savcılık hazırladığı raporda ikinci ve üçüncü bombaların geç patlamasının olası bir faciayı engellediğini de belirtti.

Hatırlanacağı üzere UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında Almanya’da oynanacak Borussia Dortmund Monaco mücadelesi yaşanan saldırı sonrası UEFA tarafından bir gün sonraya ertelenmiş ve saldırıda Borussia Dortmund’un İspanyol defans oyuncusu Marc Bartra yaralanmıştı. Bir gün sonra oynanan karşılaşmayı Fransız Monaco 3-2 kazanmayı bilmiş ve evindeki ikinci maçı da 3-1 alarak adını yarı finale yazdırmıştı.

En güncel spor haberlerini ve son dakika gelişmelerini http://onlinebahisyap.biz/ adresinden takip edebilirsiniz. Ayrıca maçları canlı olarak takip etmek istiyorsanız sizlere Bets10 sitesini öneriyoruz.

 

 

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.