ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout ateshSÜLÜKLÜ DERE SKANDALINDA İKİNCİ PERDE – 17 Temmuz 2017‘KONTROLLÜ DARBE’ DEMEK ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKLA 15 TEMMUZ’UN GERÇEK FAİLLERİNİ GİZLEMEK NE? – 17 Temmuz 2017ENGELLİLER İÇİN DUBA UYGULAMASI BAŞLATILDI – 17 Temmuz 2017BALIKESİR’DE ONBİNLER TEK YÜREK OLDU – 17 Temmuz 2017AKIN: ANITKABİR KOMUTANLIĞI’NA GÖREVİNİ HATIRLATTI – 17 Temmuz 201715 TEMMUZ ZİRVE TIRMANIŞI – […]

ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ LETONYA’DA

Okulun yürüttüğü ABErasmus + KA2 Stratejik Ortaklık projesi ‘ Öğrenerek Öğret, Öğreterek Öğren’ kapsamında öğretmenler Selim TEKİN ve Ayşe Bilgiç öğrenciler Mehmet Terzioğlu ve Gülşen Armutcu ile birlikte 04-11 Mayıs 2017 tarihleri arasında Letonya’nın Valmiera şehrinde düzenlenen eğitim çalışmalarına katıldılar.
Okul meclislerinin kapasitelerinin arttırılarak okullardaki disiplin problemlerini ve okuldan ayrılan öğrenci sayısını en aza indirmeyi hedefleyen proje kapsamında düzenlenen 7. eğitim faaliyetinde Portekiz, Bulgaristan, Macaristan, Makedonya, Letonya, Romanya ve Türkiye’den 26 katılımcı yer aldı. Proje Genel Koordinatörü Letonya’nın ev sahipliği yaptığı bu çalışma sırasında dijital araçların ve yazılımların eğitimde kullanılmasına yönelik atölye çalışmaları yapıldı. Öğrencilerin bu atölye çalışmalarında dijital çalışma dosyaları, kolaj, test, postakartı, bulmaca vb. interaktif dijital eğitim materyalleri üretildi. Bunlara ek olarak Velmiera’da meslek lisesi ve teknik üniversite ziyaretleride yapıldı. Ayrıca, ziyaret sırasında ülkemizdeki Sevgi Evlerinin benzeri olan SOS köyü ziyaret edildi ve ailesinden ayrı çocukların eğitim ve sosyal hayatlarına devam etmeleri için oluşturulan bu özel köy modeli incelendi. Eğitim faaliyetlerinin yanısıra Öğretmen ve öğrenciler Letonya’nın başkenti Riga’yı da ziyaret ettiler. Bu ziyaret sırasında Letonya Sanat Müzesi ve Sovyet işgali müzeside ziyaret edildi. Öğrenciler Letonya özelinde Baltık ülkelerinin 20. yüzyıl tarihi ve kültürü ile ve bağımsızlık mücadeleleri hakkında yerinde bilgi edinme fırsatı buldular.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.