" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Botoks Nedir?

Yaşlanma, stres, iş yoğunluğu, hava kirliliği, kilo ve zararlı madde kullanımı gibi pek çok faktör hücresel gelişimi yavaşlatarak, ciltte deformasyonları artırır ve cilt yüzeyinde kırışıklıklara neden olur. Bu tür ciltteki olumsuz etkileri yok ederek, canlı ve parlak bir cilde sahip olmak herkesin elde edebileceği bir güzelliktir.

Botoks Nedir?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ciltteki kırışıklıkları gidererek, hücresel yenilenme sağlayan botoks, Clostridium botulinum denilen bir çeşit bakteriden elde edilen, tıbbi bir proteindir.

 

Bu protein de son zamanlarda cilt yenileme ve kırışıklıkları açma işlemlerinde sıkça kullanılan bir işlemdir. Botoks nedir sorusunun en günümüzdeki cevabı, kısaca hücresel yenilenmedir. Bayanların sıkça araştırma yaptığı botoks nedir ve nasıl uygulanır sorularının karşılığını ancak uzman bir hekimde bulabilirler. Bayanların estetik cerrahlara başvurarak, yaptırması gereken bir uygulama olan botoks, kesinlikle kişinin yüz hattına ve şikayetlerine göre uygulanması gereken bir işlemdir.

 

Botoks İşleminin Cilde Etkileri

 

Özellikle cilt yüzeyinde kasların daha fazla olduğu kısımlarda, kırışıklıklar daha fazla oluşmaktadır. Yüz ifade çizgileri, mimik hatları ve kaş çatma gibi durumlarda cilt daha çok kırışıklık oluşturmaktadır. Bu bölgelerde kaslar sürekli kasılır ve birtakım farklı faktörlerin de etkisiyle ciltte kalıcı çizgiler oluşur. Botoks işlemi, bu bölgelerde kasların sinirlerine etki ederek, sinirlerin bloke olmasını sağlar ve hareketsi kalan kaslar, botoks işleminin de etkisiyle gerilir. Bu gerginlikte, kırışıklıkların giderilmesini sağlar. Yüzdeki kırışıklık ve çizgiler, cilde çok fazla yerleşmeden botoks işlemi ile giderilebilir. Zaman ilerledikçe, cilt yüzeyinde yerleşen çizgilerinde giderilmesi zorlaşacaktır. Fakat erken yapılan botoks uygulaması, cildin yenilenmesini sağlayarak, kırışıklıkları derinlemesine yok edecektir.

 

Botoks İşlemi Nasıl Uygulanır?

 

Botoks işlemi, kişinin yüz hatlarına ve kas yapısına göre uzman hekim tarafından uygulanır. Botoks işleminin uygulanmasında kırışıklıkların ve deformasyona uğramış bölgelerin düzeltilmesi amaçlandığı için, bu bölgeler botoks işleminde ön plana çıkarılır. İşlem öncesinde, bölgeye lokal anestezi yapılır. Kırışıklıkların giderilmesi amaçlanan bölgelere, küçük iğne uçları ile enjeksiyon işlemi yapılır. Uygulanan enjeksiyon, sadece iğnenin yapıldığı kısımda etkili olmaktadır.

 

Farklı bir dolaşım sisteminde etkisi olmayacaktır. Uygulama yaklaşık olarak 15 dakika sürer ve kişi işlemden sonra günlük hayatına rahatlıkla dönebilir. İlk aşamada kasların sinir ucu bloke olduğu için, istenen sonuç iki hafta içerisinde etkisini gösterecektir. Botoks uygulamasının fiyatları, uygulanan bölgenin zorluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Botoks fiyatları Yenibosna semtinde de, işlem aşamasına göre değişmektedir. Bazen klinik ve uzman, işinde adını duyurmuş hekimlere göre de fiyatları farklılaşabiliyor. Sizler de, botoks fiyatları Yenibosna klinikleri ve hekimleri arasında bir araştırma yaparak, uygun kliniklere ulaşabilirsiniz.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.