" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Makam Bayrağı Nasıl Yaptırılır?

  Makam bayrağı her makam odasında bulunması gereken bir bayrak türüdür. Birçok çeşitte ve modelde bayrak satışı yapılmaktadır. Makam bayrağı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bayrağın bir bayrakçı tarafında satılmasıdır. Bayrakçı olmaya yerler tarafından satılan bayraklarda kalite sorunu yaşanabilmektedir. Bu kalite sorunlarının başında bayrak renklerinin hızla solması ve üzerindeki desenleri soyulması gibi sorunlar […]

Makam Bayrağı Nasıl Yaptırılır?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Makam bayrağı her makam odasında bulunması gereken bir bayrak türüdür. Birçok çeşitte ve modelde bayrak satışı yapılmaktadır. Makam bayrağı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bayrağın bir bayrakçı tarafında satılmasıdır. Bayrakçı olmaya yerler tarafından satılan bayraklarda kalite sorunu yaşanabilmektedir. Bu kalite sorunlarının başında bayrak renklerinin hızla solması ve üzerindeki desenleri soyulması gibi sorunlar gelmektedir. Ayrıca bu tarz yerlerde satılan bayrakların altına tutturulacak olan direklerde kalitesiz ve ince olmaktadır.

 Makam Bayrağı Seçimde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makam bayrağı özel bayrak çeşitlerinden biridir. Makam bayrağı yaptırırken direğinin kalitesinden bayrağın kumaşına kadar birçok faktöre dikkat edilmesi gerekmektedir. Makam bayrakları 2 modelden oluşmaktadır. Bunlar; normal bayrak ve telalı bayrak modelidir. Peki, bu ikisinin arasındaki en büyük fark nedir? Telalı bayrak, sabit bayrak demektir. Yani serttir ve sabit kalarak yerinden kıpırdamamaktadır. Bu bayrakta rüzgârdan veya farklı koşullardan etkilenme olmamaktadır. Saten kumaşa uygulanan bazı işlemler ile bayrağın sert bir hal alması sağlanır. Üzerine yapılacak olan baskı kişiye göre değişiklik göstermektedir. Hem Türk bayrağı hem de kişisel bir firmaya ait bayrak tasarımları baskı alınabilmektedir.

İkinci bayrak türü ise normal yani salınan makam bayrağı modelidir. Bu bayraklarda tüm dış koşullar bayrağın duruşuna etki etmektedir. Bu tarz bayraklara isteğe bağlı olarak püskül eklenebilmektedir. En çok tercih edilen bayrak modeli budur. Bayrak yapımında kullanılan direğin kalitesi de son derece önemlidir. Kalitesiz malzeme ile yapılan bayrak direklerinde soyulma ya da solma gibi sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu yüzden bayrağın yaptırılacağı yer özenle seçilmelidir. Bayrak direklerinde 2 renk seçeneği vardır. Bunlar; sarı yani pirinç ve beyaz yani krom direk renkleridir. Klasik bir makam bayrağının ölçüsü 100×150 cm’dir.

 Bayrak Satışı Nasıl Yapılmaktadır?

Bayrak yaptırabilmek için birçok yol vardır. İnternetten özel sipariş verilebilmektedir veya direkt olarak bayrak yapan yerlerden satın alınabilmektedir. Telalı bayrak fiyatları 70 ile 100 TL arasında değişmektedir. İnternetten sipariş verileceğinde dikkatli olunmalı ve makam bayrağı en güvenilir internet sitesinden satın alınmalıdır. İnternet sitelerinin çoğunda bayrak ayrı, direk ayrı olarak satılmaktadır.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.